Rok szk. 2018/2019
-
Zakończenie roku 2018/19
W dniu 19 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2018/19 oraz pożegnaliśmy uczniów klasy 8.
-
Wycieczka do Krakowa
14 czerwca klasy I - V pojechały na długo oczekiwaną wycieczkę do Krakowa. Zwiedziliśmy ZOO, Ogród Botaniczny oraz Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema. W Ogrodzie Doswiadczeń dzieci zjadły smaczne gofry i zapiekanki, a następnie poznały ciekawostki z fascynującego świata nauki .
-
Orzeł języka angielskiego
11 czerwca otrzymaliśmy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu "Orzeł Języka Angielskiego", w którym udział wzięło 10 uczniów klasy VIII naszej szkoły. Maja Czado, Jakub Mulak i Kamil Piasecki zostali laureatami konkursu, a Karol Dziura otrzymał wyróżnienie. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiatkowe dyplomy, a laureaci nagrody książkowe. Gratulacje dla naszych "Orłów" za ich wysokie umiejętności językowe i wiedzę.
Koordynator konkursu: A. Skrobacz
-
IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W PIŁCE NOŻNEJ – eliminacje gminne
10 czerwca 2019 r. na boisku „Orlik” Centrum Sportowo-Rekreacyjnego w Białobrzegach odbyły się eliminacje gminne w piłce nożnej chłopców klas VII, VIII i gimnazjum.
Nasi reprezentanci spisali się bardzo dobrze - zajęli II miejsce w gminie , przegrywając tylko z reprezentacją starszych chłopców z gimnazjum.
Skład zespołu: Mateusz Gałka, Dominik Ciszek, Karol Dziura, Michał Kisiel, Sebastian Kołcz, Jakub Kula, Miłosz Olejarka, Jakub Sobuś i Mateusz Szarek.
Wyniki rozegranych meczów:
1. ZS Wola Dalsza - ZS Białobrzegi NR2 2:2
2. ZS Wola Dalsza – Gim. Białobrzegi 0:3
3. ZS Białobrzegi NR2 – Gim. Białobrzegi 1:7
GRATULACJE !!! -
IGRZYSKA DZIECI W PIŁCE NOŻNEJ – eliminacje gminne
6 czerwca 2019 r. na boisku „Orlik” Centrum Sportowo-Rekreacyjnego w Białobrzegach odbyły się eliminacje gminne w piłce nożnej chłopców.
Nasi uczniowie zajęli II miejsce w gminie , przegrywają z reprezentacją Szkoły Podstawowej nr 2 wynikiem 3:1.
Nasi reprezentanci wystąpili w następującym składzie:
Oliwier Babka ( najlepszy zawodnik turnieju), Sebastian Buk, Jakub Dziobak, Jacek Musz, Adrian Panek i Szymon Mincer. -
Wyniki konkursu Z OKAZJI 40 ROCZNICY PIERWSZEJ PIELGRZYMKI ŚW. JANA PAWŁA II DO OJCZYZNY: 2-10.06.1979
Nagrodzeni Laureaci:
Konkurs Plastyczny dla klas: 1-4
I miejsce: Stefania Krupa
II miejsce: Wiktoria Martyniak
Konkurs Wiedzy dla klas: 5-7
I miejsce: Julia Łebkowska
II miejsce: Aniela Krupa
III miejsce: Emilia Chudzik
Wyróżnienie: Joanna Balawender
Dziękujemy Wszystkim Uczniom za udział
GRATULUJEMY!!!
-
Dzień Dziecka
W piątek obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka. Były rozgrywki sportowe, zabawy, tańce. Oraz smaczny poczęstunek: drożdżówki, napoje i lody.
-
Dzień Matki
W dniu 29 maja w naszej szkole odbył się Dzień Matki, który przygotowały dzieci z klas i - IV wraz z wychowawcami. Po części artystycznej dzieci wręczyły swoim mamom własnoręcznie zrobione upominki a następnie miło spędziły czas ze swoimi mamami przy smacznym poczestunku.
-
RĘCZNA NA ORLIKU – etap wojewódzki
30 maja 2019 r. w Dynowie odbył się finał wojewódzki projektu „Ręczna na Orliku 2019”. Nasi reprezentanci w składzie: Eryk Kuca, Mateusz Rutkowski, Szymon Mincer, Jakub Dziobak, Franciszek Noga i Sebastian Słoninka zajęli IV miejsce, przegrywając z VIVE Przemyśl i Orlikami Dynów. W walce o III miejsce zremisowaliśmy w meczu ze SP z Markowej wynikiem 4:4 . Różnica tylko jednej bramki zdecydowała o brązowym medalu. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i koszulki.
-
RĘCZNA na ORLIKU 2019
23 maja 2019 roku na obiektach GOSiR w Białobrzegach odbył się turniej dla klas IV i młodszych, w ramach projektu „Ręczna na Orliku" realizowanym przez Fundację Orły Sportu i Ministerstwo Sportu i Turystyki. Nasi chłopcy wywalczyli I miejsce awansując do finału wojewódzkiego, a dziewczęta zdobyły III miejsce.
Nasi reprezentanci wystąpili w następujących składach:
Chłopcy: Eryk Kuca, Jakub Dziobak, Szymon Mincer, Franciszek Noga, Sebastian Słoninka i Mateusz Rutkowski.
Dziewczęta: Patrycja Flejszar, Dorota Musz, Marta Głąb, Malwina Magoń, Aleksandra Michno i Oliwia Ziaja.
GRATULACJE !!! za ambitną postawę
Opiekun: A. Wojnar -
SPOTKANIE Z RODZICAMI
W związku z zaleceniem Podkarpackiego Kuratora Oświaty informuję, że w dniu 29 maja 2019 r. o godzinie 18.00 odbędzie się spotkanie z Rodzicami dotyczące bezpieczeństwa dzieci w szkole.
Równocześnie będzie to spotkanie informacyjne dla rodziców o proponowanych ocenach na koniec roku. Serdecznie zapraszamy.
-
III MIEJSCE w POWIECIE NASZYCH DZIEWCZĄT i CHŁOPCÓW w LA
17 maja 2019 r. na obiektach białobrzeskiego Centrum Sportowo – Rekreacyjnego odbył się Finał Powiatowej Ligii Lekkoatletycznej dziewcząt i chłopców. Nasi reprezentanci spisali się bardzo dobrze zajmując III miejsca w kategorii dziewcząt i chłopców. Szczególnie chłopcy pokazali klasę, pokonując reprezentacje SP Nr 1 z Rakszawy i ZS Nr 2 z Białobrzegów. Indywidualnie najlepszy wynik uzyskał Karol Dziura zdobywając 92 pkt. w biegu na 100 m oraz Andżelika Dombrowska w pchnięciu kulą, która również zdobyła 92 pkt.
Skład zespołu: Andżelika Dombrowska, Natalia Pożyczek, Zuzanna Babiarz, Sylwia Bajda, Emilia Chudzik, Dominik Ciszek, Karol Dziura, Mateusz Gałka, Michał Kisiel, Sebastian Kołcz, Jakub Kula, Miłosz Olejarka, Kacper Pelc, Kamil Piasecki, Jakub Sobuś, Piotr Stępak, Marek Stępak, Mateusz Szarek.
Klasyfikacja końcowa
Dziewczęta:
I m-ce Gim. Białobrzegi
II m-ce ZS Białobrzegi Nr 2
III m-ce SP Wola DalszaChłopcy:
I m-ce SP Albigowa
II m-ce Gim. Białobrzegi
III m-ce SP Wola Dalsza
IV m-ce SP Nr 1 Rakszawa
V m-ce ZS Nr 2 BiałobrzegiGRATULACJE !!
Opiekun: A. Wojnar
-
IV przerwa na czytanie
Bijemy rekord w czytaniu!
W kwietniu 2019 roku nasza szkoła została zgłoszona do projektu promującego czytelnictwo ”IV PRZERWA NA CZYTANIE”. To ogólnopolska akcja bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Realizowana jest w ramach kampanii społecznej „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”, pod honorowym patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty i Fundacji ABCXXI. Organizatorem wydarzenia jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Czas wyznaczony na akcję to 8 - 15 maja.
Uczniowie klas starszych VI - VIII realizowali przedsięwzięcie na zielonej szkole we Władysławowie. W trakcie pobytu 9, 10 maja czytali w czasie wolnym przed obiadem po 15 minut. Akcję rozpoczęliśmy 8 maja wyprawą do Słowińskiego Parku Narodowego na wydmy. Pomimo marszu przez 5 km uczniowie nieśli w swoim ekwipunku książkę, po dotarciu utworzyliśmy napis: „CZYTAMY”. Następnie każdy indywidualnie oddał się lekturze w dowolnie wyznaczonym przez siebie czasie.
Natomiast pozostali uczniowie kl. I - V dołączyli się do akcji 14 maja. Na dużej przerwie (15 min) czytali młodszym kolegom uczniowie kl. VII, natomiast na kolejnej (10 min) uczniowie indywidualnie czytali, oglądali albumy, dzielili się swoimi doświadczeniami czytelniczymi.
-
Zielona Szkoła
W niedzielę 5 maja 45 uczniów Szkoły Podstawowej w Woli Dalszej wraz z opiekunami wyjechało na „Zieloną Szkołę” nad Morze Bałtyckie do Władysławowa. Celem wyjazdu było upowszechnianie aktywnego wypoczynku, profilaktyki zdrowotnej, doskonalenia umiejętności życia w grupie, kształcenia postaw proekologicznych oraz poznawanie krajobrazu nadmorskiego. Podczas wyjazdu realizowany był program ekologiczny „Z ekologią za pan brat”. Podczas wycieczek pieszych, autokarowych i wodnych podziwialiśmy piękne nadmorskie widoki, zwiedziliśmy Trójmiasto, Hel, byliśmy w Łebie i na Westerplatte. Wędrowaliśmy po wydmach w Słowińskim Parku Narodowym. Bogaty program, wspaniali przewodnicy, doborowe towarzystwo sprawiło, że czas pobytu nad morzem upłynął bardzo szybko.
Bogactwo wszelkich pozytywnych wrażeń pozostanie na długo w pamięci uczniów Szkoły Podstawowej w Woli Dalszej.
-
Rekrutacja do szkół
Rusza nabór do szkół ponadpodstawowych: https://www.powiatlancut.pl/aktualnosci/zbuduj-z-nami-swoja-przyszlosc-rusza-nabor-do-szkol-ponadpodstawowych-w-powiecie-lancuckim,2538.html
-
Akcja - dzieci zbierają elektrośmieci
Drodzy rodzice - oddając elektrośmieci wspieracie szkołę!
W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do akcji
„Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.
Akcja ma na celu podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz prawidłowego gospodarowania odpadami.
TERMIN AKCJI: od 13.05.2019 r. do 17.05. 2019 r.
MIEJSCE ZBIÓRKI: ZS Wola Dalsza (składować obok koszy przy wejściu do kuchni przedszkola)
W akcji nie ma przegranych! – zyskuje każda szkoła.
W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bony wymienne na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!
Rodzaje zbieranych elektrośmieci
Więcej o akcji tutaj: Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci
-
Akademia 3 Maja
We wtorek, 30 kwietnia odbyła się uroczysta akademia poświęcona Konstytucji 3 Maja. W inscenizacji słowno – muzyczno – filmowej wzięli uczniowie z kl. II, IV i V. Były wiersze, piosenki, rap konstytucyjny, film edukacyjny i teledysk ukazujący piękno Polski. Wszyscy z uwagą obejrzeli akademię.
-
Informacja o konkursie
"Niech zstąpi Duch Twój”
Szkolny Konkurs Plastyczny oraz Wiedzy o św. Janie Pawle II z okazji 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki Ojca Świętego do Ojczyzny
Cele Konkursu:
- pogłębianie wiedzy o życiu i posłudze św. Jana Pawła II
- pielęgnowanie pamięci o Ojcu Świętym
- kształtowanie postawy szacunku wobec św. Jana Pawła II
- rozwijanie twórczych umiejętności uczniów
Konkurs Plastyczny dla klas I-IV
- technika dowolna
- format prac: A4-A3
- termin składania prac do 28 maja 2019 r.
Konkurs Wiedzy dla klas V-VII
Zestaw pytań z zakresu znajomości postaci Ojca Świętego, dostępne dla chętnych Uczniów, u Pani Katechetki.
Termin formy pisemnej: 28 maja 2019 r.
-
XII Gminny Konkurs Językowy POLISH YOUR ENGLISH
29 kwietnia odbył się XII Gminny Konkurs Językowy POLISH YOUR ENGLISH zorganizowany przez Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Białobrzegach. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 15 uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych gminy Białobrzegi. Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów z klasy VIII, tj. Karol Dziura, Jakub Mulak i Kamil Piasecki. Kamil zajął II miejsce w konkursie, a Jakub trzecie. Gratulacje dla naszych orłów językowych, dla rodziców i pani A. Skrobacz, która przygotowała uczniów do konkursu.
Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej YOU CAN SING
26 kwietnia odbył się I Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej YOU CAN SING. Zorganizowany został w Szkole Podstawowej Nr 2 w Rakszawie. Adresowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów powiatu łańcuckiego. W konkursowych zmaganiach wzięło udział 39 uczestników. Naszą szkołę reprezentowały: Malwina Magoń z klasy IV, Nikola Michno z klasy V, Paulina Kluz z klasy VI i Emilia Paczocha z klasy VII. Dziewczęta zaprezentowały piosenki następujących wykonawców: David Guetta TITANIUM, Leonard Cohen HALLELUJAH, Rihanna DIAMONDS i ED Sheeran GIVE ME LOVE. Jury konkursowe mało bardzo trudne zadanie , jeśli chodzi o wyłonienie zwycięzców, gdyż większość uczestników prezentowało wysoki poziom umiejętności wokalnych i językowych. Malwinka Magoń zajęła trzecie miejsce w konkursie. Gratulacje dla wszystkich naszych dziewcząt uczestniczących w konkursie.
Ósmoklasiści gotowi do egzaminu
W dniach 15 - 17 kwietnia uczniowie ósmej klasy po raz pierwszy w historii przystępują do egzaminu ósmoklasisty. Jeśli ich wiedza jest tak "ładna " jak oni sami, to powinno być nieźle.
Uczeń przed egzaminem. To co będzie po egzaminie?
Podziękowania dla RODZICÓW
Uczniowie dziękują rodzicom za ufundowanie wygodnych foteli i kolorowych siedzisk. Radosny usmiech dzieci świadczy o tym, że zakup był trafiony.
Koszyczki świąteczne uczniów kl. II
Uczniowie klasy II na zajęciach plastycznych przygotowali piękne, kolorowe koszyczki.
Orzeł języka angielskiego
Tradycją szkoły stał się udział naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie "Orzeł Języka Angielskiego".
28 marca b.r. dziesięciu asów z ósmej klasy przystąpiło do konkursu. Pytania konkursowe sprawdzały wiedzę i umiejętności z zakresu struktur gramatyczno- leksykalnych oraz znajomość zagadnień z zakresu kultury krajów anglojęzycznych. Na wyniki konkursu będziemy musieli poczekać aż do maja, ale już dzisiaj mamy nadzieję na miejsca naszych orłów na podium czyli na laureatów konkursu.Organizator: Anna Skrobacz
III MIEJSCE NASZYCH CHŁOPCÓW W POWIATOWYCH INDYWIDUALNO- DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
27 marca 2019 r. na Stadionie Miejskim w Łańcucie odbyły się Powiatowe Indywidualno-Drużynowe Biegi Przełajowe. Reprezentacja naszych chłopców spisała się bardzo dobrze zajmując III miejsce. Przegraliśmy z chłopcami z Albigowej i Markowej, a IV miejsce przypadło ZS Białobrzegi.
Skład zespołu: Karol Dziura, Mateusz Gałka, Sebastian Kołcz, Jakub Kula, Miłosz Olejarka, Jakub Sobuś i Mateusz Szarek.GRATULACJE !!!
Opiekun: A. Wojnar
GMINNY KONKURS WOKALNY
26 marca w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Wokalny pod hasłem "Piosenka jest dobra na wszystko". Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas I-III. Wzięło w nim udział 11 uczestników z czterech szkół z terenu gminy Białobrzegi. Jury oceniało umiejętności wokalne, dykcję oraz prezentację sceniczną. Decyzja jury była trudna, gdyż wszystkie dzieci mocno angażowały się w swój występ. Ostatecznie przyznano następujące miejsca i wyróżnienia:
I miejsce - Oliwia Bielecka - SP nr 1 w Budach Łańcuckich
II miejsce - Julia Szymańska - ZS w Woli Dalszej
III miejsce - Milena Mac-Cyran - ZS w Białobrzegach
wyróżnienia: Gabriela Hanus - SP1 Białobrzegi, Julia Pelc - ZS w Woli Dalszej
Gratulujemy uczniom, nauczycielom i rodzicom!
Organizator: Małgorzata Walawender
Pierwszy dzień wiosny
Na powitanie pierwszego dnia wiosny uczniowie wszystkich klas przebrali się zgodnie z wylosowaną wcześniej kategorią. Klasa I wylosowała kategorię „Postacie z bajek”, klasa II – „Kwiaty, klasa III – „Pory roku”, klasa IV – „Zwierzęta”, klasa V – „Zawody”, klasa VI – „Potwory”, klasa VII – „Ślub”, klasa VIII – „Postacie historyczne”. Wiele przebrań było wykonanych bardzo perfekcyjnie, najlepsze przebrania zostały nagrodzone pizzą i kebabami :)
Organizator: Samorząd Uczniowski
Ciekawe spotkanie z panią z księgarni NOVA
11 marca gościliśmy w naszej szkole panią Beatę Krawiec – pracownika księgarni Nova.
Podczas spotkania uczniowie mogli wcielić się w aktorów współczesnej wersji ,,Czerwonego Kapturka”, zobaczyć jak działa cewka Tesli oraz wzbogacić swoja wiedzę z zakresu ekologii.
Organizator: Agnieszka Kluz
Wizyta bp Stanisława Jamrozka
5 marca gościliśmy w naszej szkole ks. bp Stanisława Jamrozka.
Dzień Seniora
W sobotę 2 marca w Domu Kultury w Woli Dalszej odbył się Dzień Seniora. Nasi uczniowie tradycyjnie przygotowali na tę okoliczność program artystyczny, który w humorystyczny sposób przedstawiał dolegliwości wieku starszego. Uczniów do występu przygotowała pani Monika Krupa.
Nasi harcerze na nocnym śpiewaniu w Kosinie
W dniach 01-02.03.2019r. w Szkole Podstawowej w Kosinie, harcerze z naszej drużyny wzięli udział w biwaku z okazji Dnia Myśli Braterskiej. W trakcie świeczkowiska, mogliśmy się skupić na trzech ważnych postaciach dla skautingu – Robercie Baden-Powellu, Leopoldzie Lisie-Kuli oraz Andrzeju Małkowskim. Po oficjalnej części spotkania nadszedł czas na śpiewanockę, czyli śpiewanie piosenek harcerskich do późnych godzin nocnych.
Spotkanie z Podróżnikiem
W piatek, 1 marca, w naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie z Podróżnikiem. Tym razem tematem była Japonia - kraj kontrastów, gdzie tradycja miesza się z nowoczesnością.
Udział w seminarium dotyczącym programowania
W dniu 27 lutego uczeń klasy II Szymon Naróg wraz z nauczycielką Elżbietą Groszek wzięli udział w seminarium pod nazwą Przygotowanie szkoły do tematycznego konkursu Podkarpacki Baltie 2019 z lekcją pokazową. W trakcie lekcji pokazano, jak efektywnie prowadzić lekcje z programowania od poziomu pierwszej klasy szkoły podstawowej i jak przygotować uczniów do konkursu. Bohumír Soukup, autor Baltie przedstawił projekt Twórcza Informatyka z Baltie. Lekcja pokazowa z uczniami różnych klas (kl. 1 - 8 oraz III gimnazjum) miała na celu przedstawienie metodyki pracy z uczniami oraz pracę z Baltiem (Baltie 2, Baltie 3). Seminarium było też formą wsparcia nauczycieli w związku z wprowadzeniem programowania w nowej Podstawie Programowej.
Rekrutacja do klas I szkół podstawowych na rok szkolny 2019/2020
Karta zgłoszenia dziecka do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. KEN w Woli Dalszej:
Karta_zgloszenia_do_klasy_I.docx
INFORMACJA_O_OCHRONIE_I_PRZETWARZANIU_DANYCH_OSOBOWYCH.doc
Zarzadzenie_-_terminy_rekrutacji_do_przedszkoli__oddzialow_przedszkolnych_i_klas_I_szkol_podstaw.pdf
Postepowanie_rekrutacyjne_2019-2020.pdf
Uchwala_-_kryteria_rekrutacji_do_klas_I_szkol_podstawowych.pdf
Informator o ofercie szkół
https://www.ko.rzeszow.pl/bazy/informator/sp/
Ruszają zapisy na semestr letni Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego
Ruszają zapisy na semestr letni Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego
Po raz kolejny Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, ogłasza nabór na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego. Zapisy online na semestr letni 2019 startują 25 lutego 2019 o godz. 10.
Na zajęcia mogą się rejestrować wyłącznie uczniowie szkół podstawowych w wieku 7-12 lat. Rodzice mogą zapisywać dzieci rejestrując je online, poprzez konto utworzone na stronie www.dolina-wiedzy.pl/dut. Rejestracja będzie aktywna od 25 lutego od godz. 10.00 do 4 marca 2019 do godz. 23.59.
21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
Pewnego dnia sposób, w jaki mówimy do dzieci, stanie się ich własnym głosem. Bądźmy zatem uważni.
[Peggy O'Mara]W dobie dużego zaangażowania w naukę języków obcych i języków... programowania niemniej ważna jest dbałość o język ojczysty, zarówno poprzez poprawność artykulacji dźwięków , jak i posługiwanie się bogatym językiem literackim oraz eliminowanie wulgaryzmów z codziennego użytku.
Zwracanie uwagi na to, jakiego języka używamy na co dzień, dbanie o jego poprawność i piękno służy ochronie naszego dziedzictwa kulturowego i tożsamości narodowej (ustawa o systemie oświaty, art. 13, ustawa Prawo oświatowe, art. 102 ). Sprzyja też kształtowaniu w dzieciach i młodzieży poczucia estetyki i wrażliwości, co jest szczególnie ważne w dzisiejszych czasach zubażania języka. Bo przecież gdzieś tam rosną nie tylko przyszli inżynierowie i informatycy, ale też poloniści, językoznawcy, pisarze i poeci.
WYJAZD NA MECZ PIŁKI SIATKOWEJ PLUS LIGI
10 lutego 2019 r. grupa sympatyków piłki siatkowej naszej szkoły udała się do Rzeszowa na mecz piłki siatkowej Plus Ligi mężczyzn - Asseco Resovia a PGE Skra Bełchatów. Celem wycieczki było propagowanie zdrowej rywalizacji, właściwego zachowania się na obiektach sportowych, kulturalnego dopingowania oraz wdrażanie młodzieży do czynnego spędzania czasu wolnego. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla gospodarzy. Wszyscy uczestnicy wyjazdu świetnie się bawili i z niecierpliwością oczekują na kolejną możliwość kibicowania. Wyjazdy na mecze siatkówki wpisujemy na stałe do naszego kalendarza.
Organizator: A. Wojnar
MISTRZOSTWA SZKOŁY W TENISIE STOŁOWYM
W miesiącu styczniu 2019r. zostały zakończone Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym chłopców. W kategorii klas V-VI pierwsze miejsce zdobył Oliwier Babka, drugie dla Jakuba Kuźniara, a trzecie zdobył Szczepan Rusinek. W klasach VII-VIII zwyciężył Miłosz Olejarka, drugie dla Mateusz Wołowca a trzecie miejsce na podium zajął Kacper Pelc.
Wymienieni tenisiści otrzymali pamiątkowe dyplomy.GRATULACJE !!!
III MIEJSCE DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW W PIŁCE SIATKOWEJ
7 lutego 2019r. w hali sportowej w Białobrzegach odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców o mistrzostwo gminy. Po wyrównanej grze nasi reprezentanci w kategorii dziewcząt jak i chłopców zajęli III miejsce. Zwyciężyli gimnazjaliści, a drugie miejsce przypadło siatkarkom i siatkarzom z Białobrzegów.
Skład zespołu dziewcząt: Sylwia Bajda, Emilia Chudzik, Andzelika Dombrowska, Zuzanna Babiarz, Maja Czado, Oliwia Dec, Kinga Kuszaj i Natalia Pożyczek.
Skład zespołu chłopców: Dominik Ciszek, Marek Stępak, Karol Dziura, Michał Kisiel, Sebastian Kołcz, Jakub Kula, Miłosz Olejarka i Mateusz Szarek.Opiekun: A. Wojnar
Spotkanie z geodetką
W ramach doradztwa zawodowego w piątek 8 lutego uczniowie klas VII i VIII poznawali zawód geodety. Dziękujemy Pani Marzenie Wojnar za przybycie i ciekawe spotkanie.
Mam talent III
4 lutego odbyła kolejna edycja szkolnego konkursu talentów "Mam talent III". Uczestnicy zaprezentowali przed zgromadzoną publicznością swoje umiejętności. Poziom występów był bardzo wysoki. Podczas obrad jury zaprezentowali się uczniowie z kółka teatralnego przedstawiając Smerfową scenkę pt. „Gargamel się żeni”. Następnie jury ogłosiło wyniki. Pierwsze miejsce zajął Karol Dziura z kl. VIII, który wystąpił z pokazem trików piłkarskich Freestyle Football, drugie – Nikola Michno z kl. V, która zaśpiewała piosenkę „Hallelujah”, trzecie miejsce – Patrycja Flejszar z kl. V z pokazem tańca. Przyznano również wyróżnienie dla Mai Piaseckiej z kl. III za grę na wiolonczeli. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy talentów i odwagi w ich prezentowaniu. Zdjęcia z konkursu w Albumie fotograficznym.
Grupa Rekonstrukto
W dniu 6 lutego gościliśmy w naszej szkole Grupę Artystyczną Rekonstrukto, której ideą jest propagowanie historii eksperymentalnej. Panowie ubrani w mundury z epoki zaprezentowali uczniom wesołą lekcję historii upamiętniającą dążenia Polaków do niepodległości. W sposób barwny i wesoły z udziałem naszych uczniów przedstawiali stroje oraz broń, którą podczas wojen używali walczący. Po zakończonej lekcji wszyscy uczniowie mieli możliwość "postrzelać", powalczyć szablami i poleżeć na noszach.
WYJAZD KLASOWY NA LODOWISKO
W ostatni dzień stycznia uczniowie klas VII i VIII wyjechali do GOSiR w Białobrzegach na lodowisko. Celem naszego wyjazdu było doskonalenie techniki jazdy na łyżwach, propagowanie sportów zimowych i aktywnego stylu życia, integracja młodzieży oraz oczywiście dobra zabawa. Po 90 minutach jazdy na łyżwach wróciliśmy do szkoły zmęczeni, ale zrelaksowani i odprężeni. Wyjazd był bardzo udany i należy go w przyszłości koniecznie powtórzyć. Polecamy taką formę wspólnego spędzenia czasu.
Opiekunowie: J. Chruściel i A. Wojnar
Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych
Zachęcamy ósmoklasistów i ich rodziców do zapoznania się ze szczegółami rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.
DZIĘKUJEMY!
Podziękowania dla Rady Rodziców za ufundowanie stołu do gry w piłkarzykiW tej chwili jest to najbardziej oblegane miejsce w całej szkole. A jaka frajda z gry Stół do gry został zakupiony z pieniędzy, które Rada Rodziców wypracowała organizując imprezę andrzejkową. Bardzo serdecznie dziekujemy rodzicom, którzy w jakikolwiek sposób włączyli sie w organizację imprezy.
Film informacyjny na temat egzamin ósmoklasisty
Wyjazd na lodowisko
23 stycznia 2019 r uczniowie z klas IV – VI wraz z opiekunami udali się do GOSiR w Białobrzegach na lodowisko. Po krótkiej rozgrzewce przez 90 min cieszyliśmy się możliwością rozwijania i doskonalenia umiejętności jazdy na łyżwach. Okazało się, że jazda na łyżwach nie jest taka trudna, choć wielu z nas „ zaliczyło” lód to jednak niezrażeni drobnymi upadkami, już myślimy o kolejnym takim wyjeździe.
Opiekunowie: J. Chruściel, E. Groszek i A. Wojnar
Zabawa choinkowa
Zabawa choinkowa to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w kalendarzu imprez naszej szkoły. Szczególnie młodsi uczniowie bardzo czekają na to wydarzenie. Atrakcji w tym roku było co niemiara. Tańce, konkursy, ciekawe stroje, poczęstunek. To wszystko dzięki rodzicom oraz prowadzącym imprezę wodzirejom.
UDANY WYSTĘP CHŁOPCÓW W ZAWODACH TENISA STOŁOWEGO
18 stycznia w hali sportowej w Białobrzegach odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci w Tenisie Stołowym. W kategorii chłopców nasi reprezentanci spisali się bardzo dobrze. Chłopcy w składzie: Oliwier Babka, Jakub Kuźniar i Mateusz Wołowiec zajęli II miejsce Startowały 4 szkoły z naszej gminy. Wyniki rozegranych meczów:
ZS Białobrzegi - ZS Wola Dalsza 0:3
Budy Łańcuckie Nr1 - ZS Wola Dalsza 1:3
Korniaktów Nr2 - ZS Wola Dalsza 3:1TABELA
1. Korniaktów Nr 2
2.ZS Wola Dalsza
3.Budy Łańcuckie Nr1
4.ZS Białobrzegi
Opiekun: A. WojnarIV MIEJSCE NASZYCH DZIEWCZĄT W FINALE POWIATU W PIŁCE RĘCZNEJ
17 stycznia 2019 r. odbył się Powiatowy Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej. Nasza reprezentacja dziewcząt zajęła IV miejsce. Należy jednak podkreślić,że nasz zespół był najmłodszy i jako jedyny z całego powiatu składał się tylko z dziewcząt z klas VII - VIII.
Gratulacje dla dziewcząt za ambitną walkę na parkiecie ze starszymi uczennicami szkół gimnazjalnych.
Tabela końcowa
SP Kraczkowa 9 pkt
SP Łańcut Nr 4 8 pkt
ZS Dąbrówki 7 pkt
ZS Wola Dalsza 4 pkt
SP Rakszawa Nr 1 2 pkt
Skład reprezentacji: Zuzanna Babiarz, Sylwia Bajda, Emilia Chudzik, Maja Czado, Oliwia Dec, Andżelika Dombrowska, Kinga Kuszaj i Natalia PożyczekOpiekun: A. Wojnar
List dotyczący przeciwdziałaniu dopalaczom
WYCIECZKA SZKOLNA NA NARTY - PUŁAWY-SKI
9.01.2019 roku grupa uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunami wyjechała na narty do Puław.
Wszyscy świetnie się bawili. Cele wyjazdu zostały w pełni zrealizowane. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w realizacji programu wycieczki. Większość z uczestników wyjazdu przekonała się, że jazda na nartach nie jest łatwą dyscypliną sportową i wymaga samozaparcia w dążeniu do opanowania techniki jazdy. Już myślimy o następnym wyjeździe.
Organizatorzy: A.Wojnar i E.Groszek
Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek
W piątek 4.01.2019r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek zorganizowany przez p. Annę Skoczylas. W konkursie wzięło udział pięcioro solistów, trzy duety i jedno trio. Jury brało pod uwagę dobór repertuaru, walory wokalne, pomysłowość, ogólny wyraz artystyczny (choreografia, rekwizyt, strój). Po burzliwych obradach zdecydowało przyznać następujące miejsca:I miejsce: trio w składzie: Julia Pelc, Wiktoria Martyniak, Julia Szymańska
II miejsce: egzekwo: Fabian Król i Julia Łebkowska
III miejsce: Emilia Paczocha i Marek Stępak
wyróżnienie: Malwina Magoń
Organizator: Anna Skoczylas
Uczniowie ósmej klasy przed egzaminem próbnym
Jasełka szkolne
Jasełka
Julia Łebkowska, kolęda "Maleńka Miłość"
Tuż przed występem
Organizator : Jolanta Chruściel, Joanna Siembiga-Dec
Podziękowanie od Prezydenta RP
Za udział w akcji czytania "Przedwiośnia", otrzymalismy od Prezydenta Rzeczypospolitej Andrzeja Dudy wyjątkowe wydanie Przedwiośnia wraz z podziękowaniem za udział w akcji.
Zajęcia taneczne
Zajęcia taneczne w świątecznym nastroju...
Informacja GOPS
Informacja_o_projekcie_Bedzie_sie_dzialo_.doc
MIKOŁAJKOWY RODZINNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ
15 grudnia 2018 roku odbył się Rodzinny Turniej Dwójek Siatkarskich o Puchar Dyrektora Szkoły w Woli Dalszej. W zawodach wzięli udział uczniowie, absolwenci i rodzice. Zwycięzcy otrzymali z rąk Pani Dyrektor główną nagrodę - piękny puchar i medale. Zdobywcy II- go i III -go miejsca także otrzymali medale, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy. Turniej odbył się w miłej atmosferze. Nie zabrakło również prawdziwej sportowej rywalizacji.
Wszystkim dziękujemy za udział i zapraszamy na następne edycje naszego turnieju.Organizatorzy: J.Chruściel i A.Wojnar
iTeatr dla szkół
W piatek 14 grudnia przenieślismy się do rozpalonego słońcem Meksyku, gdzie dręczeni przez okrutnego Gubernatora mieszkańcy czekają na swojego bohatera, który odmieni ich los.
Wraz z Don Diego di Ahuilera zwanym El Zorro przeżywaliśmy najgorętszą przygodę sezonu! Towarzyszyła jej walka sprytem i szpadą o dobro, wśród tętentu kopyt i zalotnych szeptów kobiet, by ocalić Nuevo Leon.
JESTEŚMY NAJLEPSI W GMINIE W PIŁCE RĘCZNEJ
JESTEŚMY NAJLEPSI W GMINIE W PIŁCE RĘCZNEJ - w kategorii szkół podstawowych
12 grudnia 2018 r. w hali sportowej w Białobrzegach odbyły się Mistrzostwa Gminy w Piłce Ręcznej w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej Dziewcząt i Chłopców. W rozgrywkach rywalizowały 4 szkoły z naszej gminy. Nasi reprezentanci spisali się bardzo dobrze. W kategorii dziewcząt zajęliśmy I miejsce pokonując faworyzowany zespół z gimnazjum, a chłopcy zdobyli II miejsce przegrywając jedynie z gimnazjum.
Wyniki meczów dziewcząt:
ZS Wola Dalsza – Gimnazjum Białobrzegi 7:6
ZS Wola Dalsza – SP Budy Łańcuckie 3:3
ZS Wola Dalsza – ZS Białobrzegi 6:5Wyniki meczów chłopców:
ZS Wola Dalsza – Gimnazjum Białobrzegi 4:7
ZS Wola Dalsza – ZS Białobrzegi 8:5Skład reprezentacji dziewcząt:
Emilia Chudzik, Andżelika Dombrowska, Zuzanna Babiarz, Maja Czado, Oliwia Dec, Kinga Kuszaj i Natalia Pożyczek.Skład reprezentacji chłopców:
Mateusz Gałka, Dominik Ciszek, Karol Dziura, Michał Kisiel, Sebastian Kołcz, Jakub Kula, Miłosz Olejarka, Pelc Kacper, Piotr Stępak i Mateusz Szarek.GRATULACJE!!!
Opiekun: A. Wojnar
Igrzyska dzieci - piłka ręczna
13 grudnia 2018 r. w hali sportowej w Białobrzegach odbyły się Mistrzostwa Gminy w Piłce Ręcznej kategorii Igrzyska Dzieci. Nasi reprezentanci po ambitnej grze zajęli III miejsce.
Wyniki rozgrywanych meczów:
ZS Wola Dalsza – Budy Łańcuckie 4:6
ZS Wola Dalsza – ZS Białobrzegi 4:6Skład zespołu:
Oliwier Babka, Sebastian Buk, Jakub Dziobak, Adrian Panek, Jan Rusinek, Szczepan Rusinek, Szymon Wojnar, Karol Kula, Jakub Kuźniar i Kacper Skóra.
Opiekun: A.Wojnar
Zapraszamy na kiermasz
W dniach od 13 do 21 grudnia w naszej szkole odbywać się będzie kiermasz bożonarodzeniowy. Można zakupić piękne ozdoby świąteczne, a także wspomóc akcję charytatywną. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na rehabilitację naszego absolwenta Michała.
Przygotowujemy pierniczki
Dzieci na zajęciach świetlicowych w wielkim skupieniu dekorują pierniczki
Choinka- symbol Świąt Bożego Narodzenia
W naszej szkole nastrój świąteczny zagościł już na dobre. Uczniowie wraz z wychowawcami dekorują już swoje klasy i ubierają choinki. Dzisiaj przywitaliśmy naszą szkolną, żywą, piękną choinkę. Bardzo dziękujemy panu Waldemarowi Pelcowi za dostarczenie nam drzewka, a Radzie Rodziców za ufundowanie pięknych dekoracji. W tym roku nasza choinka ma wyjątkowy, patriotyczny charakter. Jest biało- czerwona.13 GRUDNIA - ROCZNICA WPROWADZENIA STANU WOJENNEGO
Kampania społeczna IPN pod hasłem „Ofiarom stanu wojennego. Zapal światło wolności ” nawiązuje do gestu solidarności, jaki wobec Polaków, żyjących w stanie wojennym, w Wigilię Bożego Narodzenia 1981r. wykazały narody wolnego świata. Do postawienia w oknach symbolicznych świateł wezwał wtedy prezydent USA oraz papież Jan Paweł II.
W 37. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego tym symbolicznym gestem przekażmy i my kolejnym pokoleniom pamięć o tych wydarzeniach i ludziach.
Podkarpacki Kurator Oświaty
Małgorzata RauchPróbny egzamin ósmoklasisty- informacja
Informujemy, że próbny egzamin ósmoklasisty organizowany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną odbędzie się według harmonogramu: 18 grudnia (wtorek) godz. 9.00 - język polski ( 120 minut), 19 grudnia (środa) - godz. 9.00 - matematyka ( 100 minut), 20 grudnia (czwartek) godz. 9.00 - język angielski ( 90 minut).
Próbny egzamin zostanie przeprowadzony zgodnie z procedurami i instrukcjami Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w formie i warunkach jak egzamin końcowy w kwietniu 2019r.
Prosimy o uaktualnienie legitymacji szkolnych.
Konkurs biblijny
W drugim etapie – dekanalnym
KONKURSU BIBLIJNEGO
„Jezusowa szkoła ucznia w mocy
Ducha Świętego”
NA PODSTAWIE EWANGELII
WG ŚW. MARKA
dla uczniów szkół podstawowych
w Archidiecezji Przemyskiej
naszą Szkołę będą reprezentowały Uczennice:
Joanna Balawender kl. VI
Paulina Kluz kl. VI
Emilia Paczocha kl.VII
- laureatki etapu szkolnego.
SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY OWOCNEJ NAUKI J
Termin etapu drugiego: 6 marca 2019 r.
Zakres materiału: całość Ewangelii wg św. Marka
Szlachetna paczka- podsumowanie
Podczas tegorocznej edycji Akcji Szlachetna Paczka w ramach Szkolnego Koła Caritas wsparliśmy materialnie Państwa Renatę i Adama, rodziców wychowujących czworo dzieci: Adriana (16 l.), Anielę (11 l.), Weronikę (6 l.) i Kamila (2 l.). Dziękujemy za wspólnie osiągnięty cel, jakim było zebranie trwałych artykułów spożywczych w tym słodyczy oraz środków czystości i artykułów higienicznych. Dzieci otrzymały ponadto artykuły szkolne, pluszowe maskotki, plecak. Zimowy czas ocieplą: poduszka, kołdra oraz przytulny koc. Na świątecznym drzewku rozbłysną choinkowe lampki. Dzieci ucieszą znalezione pod choinką potrzebne ubrania. Wszystkie zebrane dary zostały przekazane, a brakujące dokupione z ofiary 307 złotych od Uczniów z Rodzinami i Grona Pedagogicznego z Zespołu Szkół w Woli Dalszej.
Serdecznie dziękujemy Wszystkim Ofiarodawcom!
Koordynator: Opiekun Szkolnego Klubu Caritas
Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych
7 grudnia 2018r. odbył się IX Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych CULTURE TWISTER. Naszą szkołę reprezentował w konkursie Jakub Mulak z klasy VIII. Konkurs sprawdzał wiedzę z zakresu kultury, historii, geografii i życia codziennego mieszkańców Wielkiej Brytanii , Stanów Zjednoczonych, Australii i Nowej Zelandii. Uczestnicy odpowiadali na 50 pytań w języku angielskim w formie otwartej lub zamkniętej. Jakub wykazał się dużą wiedzą o kulturze krajów anglojęzycznych i do miejsca na podium zabrakło mu tylko 4 punktów. Gratulacje dla Kuby!
Kubę przygotowała p. Anna Skrobacz
Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka
Dobiega końca rok poświecony ks.abp. Ignacemu Tokarczukowi. W swoim codziennym wypełnianiu obowiązków będziemy pamiętać o Niezłomnym Kapłanie.
Koordynator: Joanna Siembiga- Dec
Szlachetna paczka- DZIĘKUJEMY!
Zakończyliśmy akcję Szlachetna Paczka . Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za włączanie się w akcję.
Mikołajki
Wszystkim uczniom życzymy samych trafionych prezentów.
Sukces w konkursie plastycznym
W zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 1 w Budach Łańcuckich gminnym konkursie plastycznym pn. 100 Lat Niepodległej nasza uczennica Aniela Krupa zajęła I miejsce, a Emilka Paczocha została wyróżniona. Gratulujemy!
Koordynator: Monika Krupa
Akcja charytatywna- SŁODKI MIKOŁAJ
Dzieci z Domu Dziecka w Rakszawie oraz Hospicjum i Szpitala w Rzeszowie zostana obdarowani słodyczami, którymi podzielili się uczniowie z naszej szkoły.
POMAGAMY!
W ramach akcji udało nam się zebrać 37,5 kg nakrętek.
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.
Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za włączanie się w różne akcje charytatywne organizowane w naszej szkole. Pamiętaj: "Dobro zawsze powraca".
Informacja dla ósmoklasistów odnośnie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych
Ulotka_dotyczaca_rekrutacji_do_szkol_ponadpodstawowych_i_ponadgimnazjalnych_na_rok_szkolny_2019-.pdf
List_Minister_Edukacji_Narodowej_do_Rodzicow_w_wersji_word.docx
Komunikat_MEN_na_temat_rekrutacji_na_rok_szkolny_2019-2020_w_wersji_word.docx
Wieczór poezji patriotycznej
W piątek 30 listopada odbył się w naszej szkole Wieczór poezji patriotycznej. Wpisuje się on w rządowy program Niepodległa.
Organizatorzy: Monika Krupa, Anna Skoczylas
Andrzejki
W dniu 28 listopada w szkole odbyły się Andrzejki. Dla uczniów została zorganizowana dyskoteka. Nie mogło zabraknąć również wróżb. Uczniowie mogli dowiedzieć się co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna niespodzianka. Dziekujemy wszystkim wróżom i wróżkom za przygotowanie ciekawych wróżb, przebrań i aranżacji pokoju wóżb, a wszystkim za wesołą, bezpieczną zabawę.
Szlachetna paczka - działamy
Spotkanie z policjantem
W środę 21 listopada w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie w klasie VIII odbyło się spotkanie z policjantem. Pan policjant powiedział uczniom o odpowiedzialności młodocianych za swoje czyny, a także o skutkach uzależnień. Uczniowie z wielka uwagą słuchali gościa, a także zadawali mu pytania.
Organizator: Halina Kloc
Wywiadówka
22 listopada, w czwartek, o godzinie 17:00 odbędzie sie spotkanie z rodzicami uczniów. Zapraszamy.
W programie: Prelekcja prowadzona przez pracownika firmy Self- Jak motywować dzieci i młodzież do nauki?
- spotkanie z wychowawcami
Strażak - zawód czy pasja. Wizyta w PSP w Łańcucie
19 listopada uczniowie klasy VI naszej szkoły, wraz ze swoją wychowawczynią panią Anną Skrobacz, odwiedzili Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie. Celem naszej wizyty było poznanie pracy strażaków. Zajęcia odbywały się w sali edukacyjnej OGNIK. Na wstępie dowiedzieliśmy się czym zajmują się strażacy i że ich trudna i odpowiedzialna praca to nie tylko gaszenie pożarów. Są wzywani do wypadków drogowych, ratują ludzi i ich dobytek podczas powodzi, organizują ewakuację z zawalonych budynków, ratują poszkodowanych z mieszkań, w których ulatnia się gaz, wyspecjalizowane jednostki strażaków udzielają pomocy tonącym. Mieliśmy okazję obejrzeć odzież, w której strażacy wykonują swoje zadania, a więc kombinezony wykonane z tkaniny odpornej na temperatury rzędu kilkuset stopni Celsjusza oraz kombinezony, które chronią przed trującymi gazami. Na koniec odwiedziliśmy dyspozytornię tzn miejsce, gdzie przyjmowane są zgłoszenia o zaistniałych wypadkach. Zapewne po naszej wizycie niektórzy uczniowie rozważą pomysł o zostaniu strażakiem.
Organizator: Anna Skrobacz
Rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka
20 listopada 2018 r.(wtorek) przypada rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. UNICEF Polska zachęca, aby jak najwięcej szkół i przedszkoli w Polsce włączyło się w obchody tego niezwykle ważnego święta. Symbolem organizacji jest kolor niebieski, dlatego 20 listopada 2018 r. przychodzimy do szkoły ubrani na niebiesko, przyłączając się tym samym do setek tysięcy mieszkańców innych krajów, którzy także zaangażują się w globalną akcję UNICEF #GoBlue.
Laureatki konkursu gminnego
W dniu 11 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Białobrzegach wręczone zostały nagrody dla laureatów konkursu „100 LAT WOLNEJ POLSKI – LAURKA DLA MOJEJ OJCZYZNY” zorganizowanym przez GOKiCz w Białobrzegach. Nasza uczennica Joanna Balawender zajęła III miejsce w konkursie, a Kornelia Michno otrzymała wyróżnienie. GRATULUJEMY!
Wystawa prac- bohaterowie książek w języku angielskim
14 listopada zorganizowano w naszej szkole wystawę prac plastycznych przedstawiających przygody bohaterów książek biblioteczki języka angielskiego. Swoje prace zaprezentowało 17 uczniów z klas IV, V, VI i VII, którzy spędzają swój wolny czas czytając książki w języku angielskim, które mogą wypożyczyć w naszej szkolnej biblioteczce. Cieszy fakt,że w dobie wielkiej popularności Internetu, są dzieci, dla których czytanie książek jest radosną przygodą oraz to, że chcą pogłębiać znajomość języka angielskiego.
Zorganizowała: Anna Skrobacz
Święto Niepodległości
W piątek, 9 listopada, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia pod hasłem "LISTOPAD, NIEPODLEGŁOŚĆ, POLSKA" z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W programie nie zabrakło pięknych słów, tańca i pieśni sławiących bohaterstwo walczących o wolność. O godz. 11.11.wszyscy obecni odśpiewali 4 zwrotki hymnu państwowego. Na zakończenie akademii zostały wręczone dyplomy i nagrody laureatom wojewódzkiego konkursu poetyckiego "Ojczyzna - mój dom". Ciąg dalszy obchodów święta nastapił w niedzielę w kościele parafialnym, gdzie odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy poświęconej poległym w II wojnie światowej. A po południu, w szkole o godzinie 16:00, akademia została przedstawiona przed mieszkańcami Woli Dalszej. Po akademii zespół Zagroda wystapił z pieśniami patriotycznymi, w śpiewaniu których wzięli udział wszyscy goście.
Organizatorzy: Monika Krupa, Jolanta Chruściel, Anna Skoczylas
Protokół z posiedzenia komisji konkursowej
Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2018 Rokiem Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka. W naszej Szkole uczniowie zapoznali się z postacią Niezłomnego Pasterza poprzez katechezy okolicznościowe, podczas których młodzi Polacy mogli zaczerpnąć ze skarbca postaw śp. Kapłana. W organizowanej przez Wydział Nauki Katolickiej w Przemyślu XVIII Regionalnej Olimpiadzie o Wielkich Polakach – apb. I. Tokarczuk - reprezentowała nas Maja Czado z klasy VIII. Najmłodsi uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Plastycznym z okazji 100. rocznicy urodzin abp. Tokarczuka, w którym I miejsce zajęła Stefania Krupa, II – Marta Głąb, III – Anna Paczocha, wyróżnienie – Malwina Magoń – uczennice klasy IV. Gratulujemy!
Koordynator:Joanna Siembiga- Dec
Niepodległa do hymnu!
Bierzemy udział w akcji "Niepodległa do hymnu". Przyjdź 11 listopda na godz. 11.00 do kościoła parafialnego i włącz się we wspólne śpiewanie
„Niepodległa do hymnu” to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, możliwość wspólnego zaśpiewania Hymnu przez każdego Polaka. Zaśpiewajmy razem z bliskimi, przyjaciółmi, sąsiadami. Uczcijmy najważniejsze święto i jedyny taki jubileusz w naszym życiu!
Hymn zostanie wykonany 11 listopada podczas oficjalnych uroczystości państwowych i podczas niewielkich uroczystości lokalnych w kraju i za granicą. Mazurka wyemitują stacje radiowe i zagrają orkiestry straży pożarnej, wojska, policji. Zespoły polskich teatrów, oper, filharmonii również planują zaproszenie lokalnych społeczności do wspólnego świętowania. Ty też przyłącz się do akcji i wspólnie z nami zaśpiewaj hymn!
Pomysłodawcą i koordynatorem akcji „Niepodległa do hymnu” jest Biuro Programu „Niepodległa”.
Zapraszamy wszystkich mieszkańców i przybyłych gości.Dywizjon 303- Historia prawdziwa
5 listopada uczniowie klas VI- VIII wybrali się do kina Helios w Rzeszowie na film pt.”Dywizjon 303 Historia prawdziwa”. Scenariusz został oparty na bestsellerowej książce Arkadego Fiedlera (lektura szkolna). „Dywizjon 303” to prawdziwa historia polskich asów przestworzy. Polscy lotnicy w ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii tworzą elitarną jednostkę – Dywizjon 303, który nie ma sobie równych. Ich ponadprzeciętne umiejętności, bohaterstwo i niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków. Film opowiada nie tylko o spektakularnych akcjach, w których brali udział podczas Bitwy o Anglię, ale pokazuje również ich życie prywatne. Po filmie odbyło się spotkanie z pracownikiem Instytutu Pamięci Narodowej: "Anioły zemsty. Polacy w służbie Jego Królewskiej Mości". Podczas spotkania uczniowie mogli poznać historię Dywizjonu 303, ale też o historię Polski po I i II wojnie światowej, w nawiązaniu do 100. lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Organizator: Anna Skoczylas
Wojewódzki Konkurs Poetycki „Ojczyzna - mój dom”
„Nie chciejcie ojczyzny, która was nic nie kosztuje.” /Jan Paweł II/
26 października 2018 r. minął termin nadsyłania zgłoszeń. Otrzymaliśmy 25 prac z województwa podkarpackiego.Konkurs był kierowany do uczniów szkół podstawowych kl. V - VIII. Rozstrzygnięcie konkursu: 9 listopada 2018 r.
Idea konkursu:
- konkurs jest organizowany z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę;
- promowanie wśród młodzieży:
1) idei patriotyzmu, kształtowanie poczucia świadomości narodowej i szacunku wobec własnej ojczyzny;
2) twórczości oryginalnej, cechującej się wysokimi walorami artystycznymi, której autorzy sprawnie operują piękną polszczyzną.
Nagrody:Autorzy zwycięskich prac zostaną uhonorowani:
- pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodzeni nagrodami rzeczowymi (w kategorii I: kl. V -VI i II: kl. VII - VIII)- nagrody za miejsce I, II i III.
Laureaci zostaną zaproszeni do naszej szkoły na uroczyste wręczenie nagród, które nastąpi po akademii z okazji Święta Niepodległości. Dnia 9 listopada 2018 r. o godz. 11.00.Konkurs został zgłoszony do Kuratorium Oświaty (konkurs wpisywany na świadectwo). A także na stronie niepodległa.gov.pl jako wydarzenie wpisujące się w obchody stulecia odzyskania niepodległości.
Organizator:Monika Krupa
Informacja dla rodziców ósmoklasistów
Próbny egzamin ósmoklasisty odbędzie się w dniach 18 - 20 grudnia 2018r.
Próbny egzamin ósmoklasisty powinien być przeprowadzany wyłącznie w celu informacyjnym (tj. zaznajomienia uczniów z formułą egzaminu, formatem arkuszy, pracą z kartą odpowiedzi w czasie przeznaczonym na rozwiązanie zadań na egzaminie) oraz diagnostycznym (tj. zidentyfikowania wiadomości i umiejętności, które dany uczeń opanował już w stopniu zadowalającym, oraz wiadomości i umiejętności, które wymagają jeszcze doskonalenia).
Próbny egzamin ósmoklasisty zostanie przeprowadzony w warunkach zbliżonych do obowiązujących podczas właściwego egzaminu (np. godzina rozpoczęcia pracy z arkuszem egzaminacyjnym, samodzielne rozwiązywanie zadań przez uczniów, zaznaczanie odpowiedzi na karcie odpowiedzi).
Szczegóły w komunikacie CKE:
https://cke.gov.pl/images/_KOMUNIKATY/20181022%20Pr%C3%B3bny%20egzamin%20osmoklasisty.pdf
Konkurs" Here we go! Poland"
25 października ogłoszone zostały wyniki szkolnego konkursu HERE WE GO! POLAND. Konkurs polegał na wykonaniu folderu, w języku angielskim, zachęcającego obcokrajowców do odwiedzenia naszego kraju. Trzy najciekawsze prace konkursowe wręczyliśmy wolontariuszom, którzy prowadzili z nami zajęcia podczas pobytu na obozie językowym EuroWeek.
Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Aniela Krupa z klasy VII, na drugim miejscu znalazł się folder Joanny Balawender z klasy VI, trzecie miejsce zdobyła Magdalena Świzdor z klasy V, wyróżnienie w konkursie HERE WE GO! POLAND przyznano Paulinie Kluz z klasy VI. Gratulacje dla laureatów konkursu.Organizator: Anna Skrobacz
EUROWEEK
W dniach od 18 do 22 października grupa 31 uczniów klas :V, VI, VII i VIII naszej szkoły, wraz ze swoimi opiekunkami, tj. panią Pauliną Michno, Magdaleną Paluch i Anną Skrobacz, przebywała na obozie językowym EUROWEEK w Różance koło Kłodzka. Wyjazdy na EUROWEEK stały się już tradycją w naszej szkole, w tym roku już czwarty raz szlifowaliśmy język angielski w ośrodku oddalonym od naszego rodzinnego miasta o prawie 500 kilometrów. Poznawaliśmy kulturę i życie codzienne mieszkańców krajów wolontariuszy goszczonych przez Fundację EuroWeek. W tym roku spotkaliśmy wolontariuszy z Meksyku, Pakistanu, Indii, Indonezji, Turcji i Armenii. Zajęcia prowadzone były w języku angielskim w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń. Mieliśmy także okazję podziwiać otaczającą nas przyrodę, relaksować się podczas dyskotek. Mieszkaliśmy w nowoczesnym ośrodku, gdzie serwowano bardzo smaczne posiłki. Wraz z nami na zajęcia uczęszczali uczniowie polsko - niemieckiej szkoły z Wrocławia i uczniowie szkoły podstawowej z Myszkowa. Smutno było opuszczać miejsce, w którym spędziliśmy tak wiele miłych chwil i spotkaliśmy tylu przyjaciół. Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym.
Organizator: Anna Skrobacz
Historia książki- spotkanie z pracownikiem biblioteki pedagogicznej w Łańcucie
15 października gościliśmy w naszej szkole panią Ewę Chudzik – pracownika biblioteki pedagogicznej w Łańcucie. Pani Ewa przeprowadziła dla klasy czwartej i piątej zajęcia związane z historią książki. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z formami zapisu stosowanymi od czasów najdawniejszych aż po czasy współczesne. Zdobyta wiedzę wykorzystywali do rozwiązywania krzyżówek i diagramów. Na zakończenie zajęć został przeprowadzony mini konkurs czytelniczy a wszyscy uczniowie nagrodzeni.
Organizator spotkania: Agnieszka Kluz
-
Zawody w grzybobraniu
13 października reprezentacja z naszej szkoły pod opieką p. Anny Skoczylas i p. Marty Czado wzięła udział w XI Gminnych Międzyszkolnych i Harcerskich Zawodach w Grzybobraniu organizowanych przez nauczyciela SP1 w Rakszawie, p. Marcina Bardjana. Zupełnie niespodziewanie, mimo suszy w lesie udało się nazbierać aż 270 podgrzybków i 28 maślaków, co dało drużynie 1406pkt i II miejsce.
Organizator wyjazdu: Anna Skoczylas
-
ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY
12 października obchodziliśmy święto patrona naszej szkoły: Komisji Edukacji Narodowej. Z tej okazji odbył się uroczysty apel połączony z pasowaniem na ucznia.
Organizatorzy: Genowefa Wołowiec, Monika Krupa
-
Dyktando niepodległościowe
VI Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”
Nasza Szkoła została zgłoszona do konkursu!Termin etapu szkolnego: 9 października 2018 r.
Termin etapu wojewódzkiego: 7 listopada 2018 r. w Strzyżowie.
Uczniowie będą pisać dyktando w II kategoriach: kl. IV - VI, VII - VIII
Organizator: Fundacja „Zawsze Warto” oraz Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie. Zasięg -szkoły województw: małopolskiego, dolnośląskiego, lubelskiego, opolskiego, podkarpackiego i śląskiego.
Honorowy patronat Konkursu - Podkarpacki Kurator Oświaty
Koordynator: Monika Krupa
-
Kino sferyczne
W kapsule kina sferycznego
W poniedziałek 8.10.2018 r. uczniowie naszej szkoły mieli nie lada frajdę – w sali gimnastycznej wyrosło… kino. I to całkiem niezwykłe, bo sferyczne. Kino sferyczne to nowa forma kształcenia. Za pomocą systemu sferycznej projekcji w środku specjalnej kopuły tworzy się niesamowity obraz. Uczniowie wszystkich klas mieli możliwość uczestniczenia w projekcji różnych filmów popularnonaukowych dostosowanych do ich wieku. Podczas seansu w kopule, dzieci leżały na miękkich matach, a nad nimi prezentowany był obraz panoramiczny. Seanse wzbudziły wiele emocji i niezapomnianych wrażeń.
-
SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE 10x800m
5 października 2018r odbyły się w Łańcucie Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe 10x800m w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Wzięły w nich udział szkoły z terenu naszego powiatu. W kategorii chłopców nasi reprezentanci zajęli V miejsce.
Skład naszego zespołu:
Karol Dziura, Michał Kisiel, Sebastian Kołcz, Jakub Kula, Miłosz Olejarka, Kacper Pelc, Kamil Piasecki, Jakub Sobuś, Piotr Stępak i Mateusz Szarek.GRATULACJE za ambitną walkę z gimnazjalistami !!!
Opiekun: A. Wojnar
-
Dzień Chłopaka
Zwyczaj świętowania Dnia Mężczyzny wywodzi się z wysp Tobago i Trinidad. Tradycja ma zaledwie kilkanaście lat, bo rozpoczęła się 19 listopada 1999 roku. W naszym kraju rozpowszechnił się zwyczaj obchodzenia Dnia Chłopaka z datą 30 września. W tym roku wypada ona w niedzielę, dlatego świętowanie przenieśliśmy na 1 października.
-
Wycieczka do Karpackiej Troi
4 października uczniowie klas IV, V i VI naszej szkoły, wraz ze swoimi wychowawczyniami, tj. panią Magdaleną Paluch, panią Iwoną Wojak i panią Anną Skrobacz,uczestniczyli w wycieczce do Trzcinicy koło Jasła. Znajduje się tam skansen archeologiczny Karpacka Troja. Miejsce to nazwano Karpacką Troją ze względu na jego szczególną wartość historyczną i kulturową oraz związki z kulturami basenu Morza Śródziemnego. Podczas zwiedzania skansenu mogliśmy obejrzeć rekonstrukcję najstarszej w Polsce osady obronnej, dowiedzieć się jak wyglądało życie mieszkańców w epoce brązu i wczesnego średniowiecza na tych terenach, podziwiać odnalezione podczas badań archeologicznych cenne przedmioty:wyroby z ceramiki, kamienia i krzemienia, unikalne ozdoby z brązu i żelaza, monety.Uczestnicy wycieczki mieli także okazję zakupu pamiątek z drewna wykonanych przez miejscowych artystów. Na koniec naszego pobytu w Karpackiej Troi obejrzeliśmy interesujący fabularyzowany film dokumentalny przedstawiający odkrywanie przez naukowców najstarszego obiektu obronnego na ziemiach polskich. Była to filmowa rekonstrukcja dziejów grodu obronnego w Trzcinicy od pierwszych śladów z początków epoki brązu do zagłady we wczesnym średniowieczu, poprzez odkrywanie zabytków, analizy laboratoryjne, inscenizacje z życia codziennego mieszkańców i wirtualne rekonstrukcje grodu z różnych faz jego funkcjonowania.
Film "Trzcinica - Karpacka Troja" odniósł ogromny sukces na 1. Festiwalu Filmów Archeologicznych Kraków 2010.Organizator : Anna Skrobacz
-
Rozstrzygnięcie konkursu TRAVELLING WITH ENGLISH
1 października b.r. ogłoszone zostały wyniki konkursu TRAVELLING WITH ENGLISH, który został zorganizowany w naszej szkole z okazji Europejskiego Dnia Języków. W konkursie, który polegał na wykonaniu prezentacji multimedialnych dotyczących wybranych krajów anglojęzycznych, wzięło udział 9 dwuosobowych zespołów uczniów z klasy VI, VII i VIII.Zwycięzcami zostali Jakub Mulak i Piotr Stępak z klasy VIII, którzy przedstawili prezentację o Australii.Drugie miejsce w konkursie zajęły 3 zespoły uczniów: Paulina Kluz i Oliwia Pliś z klasy VI, Aniela Krupa i Emilia Paczocha z klasy VII oraz Kamil Piasecki i Miłosz Olejarka z klasy VIII. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i cenne nagrody książkowe zakupione z funduszy w ramach realizowanego przez naszą szkołę gminnego projektu edukacyjnego DISCOVER THE WORLD THROUGH ENGLISH. Gratulacje dla nagrodzonych uczniów.
Organizator: Anna Skrobacz
-
Dzień Tabliczki Mnożenia
28 września w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Koordynatorem tego przedsięwzięcia była pani Elżbieta Groszek. Więcej zdjęć w galerii Szkoła 2018/2019.
-
Angielski z lektorem
28 września uczniowie klasy VI, VII i VIII naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach języka angielskiego prowadzonych przez lektora języka angielskiego ze Szkoły Języków Obcych PROMAR w Rzeszowie. Zajęcia te odbyły się w ramach realizowanego w naszej szkole, już prawie od roku, projektu edukacyjnego DISCOVER THE WORLD THROUGH ENGLISH. Uczestnicy zajęć mieli doskonałą okazję, by poćwiczyć konwersację w języku angielskim, dużą frajdą były dla nich ćwiczenia gramatyczno- leksykalne z użyciem tablicy interaktywnej. Na uwagę zasługuje fakt,że nasz dzisiejszy gość pojedzie z nami na obóz językowy Euroweek.
Organizator: Anna Skrobacz
-
KAJAKIEM PRZEZ ROZTOCZE
27 września 19 - osobowa grupa młodzieży z naszej szkoły wraz z opiekunami wzięła udział w spływie kajakowym na rzece Wieprz. Każdy z uczestników samodzielnie musiał pokonać 7 km odcinek na trasie Obrocz - Zwierzyniec. Wszyscy świetnie sobie poradzili, a oprócz sportowej rywalizacji przeżyliśmy także solidną dawkę emocji sportowych. Wycieczka stanowiła dużą atrakcję, gdyż spływ kajakowy jest powszechnie uznawany za najciekawsza formę turystyki aktywnej. Po zakończeniu spływu wszyscy uczestnicy spożyli zasłużony wspólny posiłek w miłej atmosferze.
Organizatorzy: J. Chruściel i A. Wojnar
-
Europejski Dzień Języków
24 września b.r. obchodziliśmy , kolejny już raz, w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Uroczystość rozpoczęliśmy od powitania w języku polskim, angielskim i niemieckim. Następnie odbyła się parada z flagami państw europejskich w rytm piosenki "Europo, witaj nam". Kolejnym etapem naszej uroczystości była scenka wykonana w języku angielskim przez uczennice klasy IV. Dużej porcji rozrywki dostarczyli nam uczestnicy szkolnego mini playback show, którzy przedstawili zebranym piosenki Adele, Eda Sheerana, zespołu ABBA i zespołu Queen.Na koniec prowadzący uroczystość zaprosił nas w podróż po krajach anglojęzycznych. Uczniowie klas VI, VII i VIII przedstawili prezentacje multimedialne dotyczące kultury, geografii, historii i życia codziennego mieszkańców: Zjednoczonego Królestwa, Stanów Zjednoczonych, Kanady,Australii, Nowej Zelandii, Kenii, Indii i Republiki Południowej Afryki. Pokaz prezentacji o krajach anglojęzycznych miał formę konkursu, jury oceniało pracę poszczególnych uczniów. Wyniki konkursu już wkrótce.
Organizator:Anna Skrobacz, Magdalena Paluch
-
Igrzyska Młodzieży Szkolnej
INDYWIDUALNE ZAWODY w LA - Igrzyska Młodzieży Szkolnej
21 września 2018r. ponownie w Białobrzegach na obiektach GOSiR odbył się finał Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej – indywidualna LA.W zawodach startowało 12 szkół z powiatu łańcuckiego. Nasi uczniowie startowali w następujących konkurencjach:
Dombrowska Andżelika - bieg na 100m - IV miejsce z wynikiem:14,71s
Pożyczek Natalia - bieg na 600m – IV miejsce
Dziura Karol – bieg na 100m - IV miejsce 13,53s
Gałka Mateusz – bieg na 100m - VI miejsce 13,72s
Kisiel Michał - pchnięcie kulą - V miejsce 9,37m
Olejarka Miłosz -skok w dal – V miejsce 4,71m
Stępak Piotr – rzut oszczepem – VI miejsce Sztafeta chłopców 4x100m w składzie: Sobuś Jakub, Gałka Mateusz, Olejarka Miłosz i Dziura Karol zajęła - IV miejsce.
Gratulacje reprezentacji za ambitną walkę podjętą ze starszymi uczniami szkół gimnazjalnych.
Opiekun: A. Wojnar
-
Akcja - segregacja. Sprzątanie świata.
21 września 2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w jubileuszowej, 25. akcji sprzątania świata, która odbywała się pod hasłem : Akcja - segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej. Celem tegorocznej edycji akcji w Polsce jest wsparcie segregacji odpadów w gminach. Zaopatrzeni w jednorazowe rękawice i kolorowe worki wyruszyliśmy, by posprzątać miejsca w pobliżu naszej szkoły: stadion sportowy, parking przed kościołem, plac przed biblioteką .Pogoda sprzyjała naszej akcji, humor dopisywał wszystkim uczestnikom i było żal wracać do szkoły na lekcje. Pocieszającą informacją jest fakt ,że za rok kolejna taka akcja.
Organizator:Anna Skrobacz
-
Lekkoatletyka - zawody sportowe
INDYWIDUALNE ZAWODY w LA - Igrzyska Dzieci
19 września 2018r. na obiektach Centrum Sportowo Rekreacyjnym w Białobrzegach odbył się finał Powiatowych Igrzysk Dzieci – indywidualna LA z udziałem 14 szkół naszego powiatu.
Szkołę reprezentowali następujący uczniowie:
Kuźniar Jakub: bieg na 60m – VI miejsce,
Babka Oliwier: bieg na 1000m – VII miejsce,
Wojnar Amelia: bieg na 600m – XI miejsce,
Wołowiec Mateusz i Pliś Oliwia w rzucie piłeczką palantową.Wszystkim reprezentantom dziękujemy za udział i zaangażowanie.
Opiekun: A. Wojnar
-
Inscenizacja - ŚWIĘTY STANISŁAW KOSTKA
Rok 2018 został przez Episkopat Polski ogłoszony „Rokiem Świętego Stanisława Kostki”. Obchodzimy 450.rocznicę śmierci patrona naszej Ojczyzny oraz patrona dzieci i młodzieży. W dniu dzisiejszym 18 września, w którym wspominamy Świętego uczniowie naszej Szkoły w krótkiej inscenizacji ukazali fragmenty z Jego zaledwie 18 letniego życia.
Jako syn i uczeń jest dla nas wzorem dążenia do świętości. Życiowe motto Świętego stanowią słowa: „DO WYŻSZYCH RZECZY ZOSTAŁEM STWORZONY I DLA NICH PRAGNĘ ŻYĆ”. Uczmy się od Świętego Stasia Kostki: ufności w Boże miłosierdzie, posłuszeństwa, pracowitości, wytrwałości, cierpliwości, pokory oraz męstwa w dążeniu do upragnionego celu. KOSTKA to znaczy WIĘCEJ dla Boga, dla Ojczyzny, dla siebie.
Przygotowała: Joanna Siembiga- Dec
-
Narodowe czytanie
Wola Dalsza (województwo podkarpackie)
Wola Dalsza, Szkoła Podstawowa im. KEN w Woli Dalszej, Wola Dalsza 189 od godz. 08:00
Organizator: Monika Krupa
-
WAŻNE TERMINY
Terminy wywiadówek w roku szkolnym 2018/19:
I wywiadówka – 13 września (czwartek)
II wywiadówka – 22 listopad (czwartek)
III wywiadówka półroczna – 31 styczeń (czwartek)
IV wywiadówka – 11 kwietnia (czwartek)
V wywiadówka - 6 czerwca (czwartek) - zapoznanie z proponowanymi ocenami końcowymi z poszczególnych przedmiotów
Kalendarz roku szkolnego 2018/2019
Rozpoczęcie zajęć dydaktyczno-wychowawczych
3 września 2017r.
Zimowa przerwa świąteczna
23 - 31 grudnia 2018r.
Ferie zimowe
11 - 24 lutego 2019r. województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie
Egzamin ósmoklasisty 15 - 17 kwietnia 2019r. Wiosenna przerwa świąteczna
18 – 23 kwietnia 2019r.
Zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych
21 czerwca 2019 r.
Ferie letnie
22 czerwca – 31 sierpnia 2019r.
USTALONO DODATKOWE DNI WOLNE
Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. poz. 1603) Dyrektor ZS im. KEN w Woli Dalszej, w porozumieniu z Radą Pedagogiczną i Samorządem Uczniowskim, ustalił następujące dni wolne od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2018/2019:
2 XI 2018r. (piątek)
2 I 2019r. (środa)
15 - 17 IV 2019r. (poniedziałek, wtorek, środa)
2 V 2019r. (czwartek)
18, 19 VI 2019r. (wtorek, środa)
-
Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się w poniedziałek 3 września
- 8:00 - Msza Św. w kościele
- ok. 9:00 - Uroczysta akademia na holu szkoły
- Po akademii - spotkania z wychowawcami
-