• O szkole

• IV PRZERWA NA CZYTANIE

• Bijemy rekord w czytaniu!

W kwietniu 2019 roku nasza szkoła została zgłoszona do projektu promującego czytelnictwo ”IV PRZERWA NA CZYTANIE”. To ogólnopolska akcja bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Realizowana jest w ramach kampanii społecznej „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”, pod honorowym patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty i Fundacji ABCXXI. Organizatorem wydarzenia jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Czas wyznaczony na akcję to 8 - 15 maja.

Uczniowie klas starszych VI - VIII realizowali przedsięwzięcie na zielonej szkole we Władysławowie. W trakcie pobytu 9, 10 maja czytali w czasie wolnym przed obiadem po 15 minut. Akcję rozpoczęliśmy 8 maja wyprawą do Słowińskiego Parku Narodowego na wydmy. Pomimo marszu przez 5 km  uczniowie nieśli w swoim ekwipunku książkę, po dotarciu utworzyliśmy napis: „CZYTAMY”. Następnie każdy indywidualnie oddał się lekturze w dowolnie wyznaczonym przez siebie czasie.

Natomiast pozostali uczniowie kl. I - V dołączyli się do akcji 14 maja. Na dużej przerwie (15 min) czytali młodszym kolegom uczniowie kl. VII, natomiast na kolejnej (10 min) uczniowie indywidualnie czytali, oglądali albumy, dzielili się swoimi doświadczeniami czytelniczymi.