• O szkole

• Szkoła o profilu podstawowym, nad którą nieustannie czuwa Pani dyrektor mgr Monika Krupa. Każda klasa ma przypisaną salę, o którą dbają wszyscy uczniowie. Z całym gronem pedagogicznym można się zapoznać w module Nauczyciele. W szkole funkcjonuje opieka świetlicowa w godz. 6.45 - 7.45, po zajęciach dydaktycznych do godz.16.00. Uczniowie mogą korzystać z ciepłej herbaty w miesiącach od listopada do kwietnia [przerwa śniadaniowa: 10.35] i ciepłego posiłku [przerwa oobiadowa: 12.30].

Zespół Szkół im. KEN w Woli Dalszej tworzy model szkoły przyjaznej, bezpiecznej i rozumiejącej potrzeby ucznia i lokalnego środowiska. Zatrudnieni nauczyciele to kadra z wymaganymi kwalifikacjami do nauczania przedmiotów, inspirująca ucznia do kreatywnej pracy rozszerzającej jego wiedzę i umiejętności.

W szkole organizowane są również zajęcia pozalekcyjne. Uczniowie mają możliwość uczestniczenia w:

• terapii logopedycznej (uczniowie klas I - III)

• zajęciach wyrównawczych i ogólnorozwojowych

• kołach zainteresowań - teatralnym, języka polskiego, języka angielskiego, matematyki i robotyki.

Na bieżąco prowadzone są obserwacje diagnozujące dotyczące oceny rezultatów prezentowanej wiedzy, postawy  i stopnia opanowania umiejętności przez uczniów. Przeprowadza się też próbne sprawdziany kompetencji kl. III i próbne egzaminy ósmoklasisty.

Już od wielu lat uczestniczymy w projekcie edukacyjnym LEPSZA SZKOŁA, w naszej szkole obejmuje on nauczanie matematyki. Biorą w nim udział uczniowie z klas IV, V, VI, VII i VIII. Wiedza uczniów jest sprawdzana za pomocą specjalistycznych testów:

Sesje z plusem - standaryzowane testy (na wejście, w połowie i na końcu roku szkolnego) dają możliwość stałej i rzetelnej oceny postępów uczniów w ciągu każdego roku nauki matematyki.

Próbny egzamin ósmoklasisty - zapewnia miarodajną ocenę wiedzy i umiejętności uczniów na kilka miesięcy przed właściwym testem. Pozwala uczniom oswoić się z formułą egzaminu.

Poniżej zamieszczamy zdjęcia szkoły. Zapraszamy do krótkiej wędrówki po naszej szkole. Jeśli chcesz zobaczyć więcej, to odwiedź podstronę "Zdjęcia naszej szkoły".

Tu przychodzimy w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek, piątek...

Rodzice uczniów dbają o otoczenie szkoły. Natomiast dziadkowie zainicjowali rozbudowę placu zabaw o nowe sprzęty m.in. zjeżdżalnię, huśtawki, karuzelę.

No, oczywiście nie sposób zapomnieć o sali komputerowej, niektórzy wcale by z niej nie wychodzili :-) Nie dość, że komputery blisko, to jeszcze i zdjęcie nam zrobiono... czego chcieć więcej?

Matematyka na wesoło. Czapeczka czyli pojęcie stożka.

Prace wykonane przez dzieci na lekcjach techniki.