29 listopada 2024 r. w SP nr 4 w Łańcucie odbył się XII Wojewódzki Konkurs Poezji Patriotycznej „KIEDY MYŚLĘ, OJCZYZNA”. Naszą szkołę reprezentowali zwycięzcy etapu szkolnego: Lena z kl. IV i Karol z kl. V.
Udział naszych uczniów w konkursie wojewódzkim
Andrzejki
W dniu 28 listopada w szkole odbyły się Andrzejki. Dla młodszych uczniów podczas zajęć zostały zorganizowane zabawy, dla starszych, po lekcjach - dyskoteka. Nie zabrakło również wróżb. Uczniowie mogli dowiedzieć się co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna niespodzianka.
27
Ogólnopolska kampania „Dzieciństwo bez Przemocy”
Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej kampanii „Dzieciństwo bez Przemocy”, która jest wyrazem sprzeciwu wobec krzywdzenia dzieci w Polsce i promuje rozwiązania sprzyjające dobremu dzieciństwu. Uczniowie klas I-VIII w ramach kampanii wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez Fundację: Dajemy Dzieciom Siłę.
Uczniowie uczestniczyli w następujących lekcjach online:
21 października – „Kryzys - co robić, gdy myślisz, że nie ma wyjścia?”,
30 października – „Sieciakowa lekcja: Internet Mocy bez Przemocy”,
4 listopada – „Dopamina – jak budować dobre relacje rówieśnicze?”,
6 listopada – „Przemoc, dowiedz się, jak reagować i jak telefon zaufania może Ci pomóc?”,
14 listopada – „Czy dziękować za propsy i hejty? Lekcja o cyberprzemocy”.
Dnia 19 listopada w ramach sprzeciwu wobec krzywdzenia dzieci cała szkoła założyła ubrania w kolorze czerwonym, który jest symbolem przeciwdziałania przemocy wobec dzieci.
4
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
W środę, 20 listopada uczniowie naszej szkoły obchodzili Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, to okazja, aby z jednej strony w sposób pozytywny i radosny uświadamiać wszystkim, że prawa dziecka są ważne i każde dziecko powinno móc z nich korzystać, z drugiej strony to dzień okazywania solidarności i wsparcia wszystkim tym dzieciom na świecie, których prawa są naruszane. Z tej okazji został zorganizowany konkurs, w którym uczniowie mieli za zadanie wykonać plakaty na temat konkretnych praw dziecka.
Prawa przypisane do klas przedstawiały się następująco:
Klasa I – „Mam prawo do wypoczynku i czasu wolnego”,
Klasa II – „Mam prawo do przyjaźni”,
Klasa III – „Mam prawo do nauki”,
Klasa IV – „Mam prawo do wolnego czasu”,
Klasa VI – „Mam prawo do tajemnic i prywatności”,
Klasa VII – „Mam prawo do kultury i rozrywki”,
Klasa VIII – „Mam prawo do opieki zdrowotnej”
Wyróżnione zostały prace uczniów klas: I, III, IV oraz VI.
W tym dniu uczniowie przyszli do szkoły ubrani na niebiesko. Dziękujemy za włączenie się w akcję UNICEF.
6
Udział w kampanii społecznej „Mała książka - wielki człowiek"
Celem kampanii jest promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych oraz wspieranie rodziców i opiekunów w budowaniu nawyków czytelniczych. Przez udział w niej podkreślamy jak ogromny wpływ ma wspólne czytanie na rozwój emocjonalny, intelektualny i społeczny dzieci.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
15 listopada 2024r. obchodziliśmy w naszej szkole XIV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie najmłodszych do nauki, a starszych uczniów do utrwalenia tabliczki mnożenia. W tym dniu zostały przeprowadzone „egzaminy pisemne” oraz gra matematyczna „stacje zadaniowe” dla klas IV – VII. Uczniowie klas młodszych wytężali umysły przy kolorowankach oraz łamigłówkach. W rolę egzaminatorów wcielili się uczniowie klasy VIII. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. Gratulujemy mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom. Koordynator akcji Elżbieta Groszek.
24
Konkurs plastyczny "Dbam o czyste powietrze".
Święto Niepodległości
8 listopada w naszej szkole odbyła się patriotyczna akademia z okazji 106. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pod nazwą „Zaśpiewajmy dla Niepodległej”. 11 listopada 1918 roku to niezwykle ważna data w historii naszej ojczyzny. Po 123 latach niewoli nasz kraj odzyskał upragnioną wolność. Uroczystość rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego o symbolicznej godzinie 11:11. Podobnie jak w ubiegłych latach wzięliśmy udział w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu”. Program artystyczny przygotowany został przez uczniów klasy IV. Oprócz wspólnego śpiewania utworzono alfabet Niepodległej i przypomniano niektóre wydarzenia z historii naszego kraju. Poprzez poezję i muzykę przybliżono naszą przepełnioną bólem i cierpieniem historię oraz uczczono pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo. Obchody Święta Niepodległości uświetnione zostały przez występ uczniów klas 7 i 8 oraz fotony zaprogramowane przez ucznia klasy 5, które zatańczyły Marsz Radeckiego. Akademia była dla uczniów wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu. Uczniowie zaprezentowali się również na gminnych obchodach Święta Niepodległości w Domu Kultury w Woli Dalszej.
9
Klasa I w bibliotece
Nasi najmłodsi uczniowie zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej oraz Biblioteki Publicznej w Woli Dalszej. Choć jeszcze nie wszyscy umieją czytać, z wielką przyjemnością uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych, oglądali i wypożyczali książki. Mamy nadzieję, że z chęcią będą odwiedzać to miejsce i będą się w nim czuć dobrze i bezpiecznie.
Zjazd Absolwentów i wieczór filmowy
4 listopada 2024 r. odbyło się spotkanie uczniów klasy VIII z absolwentami naszej szkoły, uczniami klas I szkół ponadpodstawowych. Absolwenci opowiedzieli o swoich nowych szkołach, przedmiotach, atmosferze szkolnej. Spotkanie połączone było z wieczorem filmowym. Dziękujemy za przybycie.
Wyjazd do Korniaktowa Południowego
4 listopada 2024 r. uczniowie klas VII i VIII odwiedzili Ośrodek Wsparcia oraz Fabrykę Dekoracji E.J. Mańka w Korniaktowie Południowym. Celem wycieczki było poznanie lokalnego rynku pracy, kształtowanie świadomości dotyczącej planowania kariery zawodowej, kształtowanie pozytywnego stosunku do osób starszych. W Ośrodku młodzież spędziła czas z seniorami prezentując swoje sposoby spędzania wolnego czasu oraz wspólnie grając w kalambury. Dowiedzieliśmy się również jak funkcjonuje Ośrodek i jak wyglądają codzienne zajęcia. W Fabryce Dekoracji E.J. Mańka przenieśliśmy się w magiczny klimat Bożego Narodzenia podziwiając dekoracje świąteczne oraz dowiedzieliśmy się, jak się je produkuje. Dziękujemy pani Sabinie Ostrowskiej i panu Janowi Mańce za gościnność, życzliwą atmosferę, oprowadzenie po obiektach i przedstawienie swoich miejsc pracy.
12
Dzień Dyni
31 października 2024 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dyni. Uczniowie ubrali się w kolory jesieni, przynieśli dyniowe rekwizyty oraz wykonywali ćwiczenia związane z dynią. Dziękujemy za zaangażowanie. Samorząd Uczniowski
11
Wyróżnienia w konkursie gminnym
W dniu 25 pażdziernika nastąpiło rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastycznego "W krainie wierszy Juliana Tuwima" organizowanego przez Gminny Osrodek Kultury i Czytelnictwa w Białobrzegach. W konkursie tym wzięli udział uczniowie klas I-III z terenu gminy Białobrzegi. Miło nam poinformować, że uczniowie klasy I Maciej i Franciszek otrzymali wyróżnienia. Gratulujemy!
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie