• XV Powiatowe Targi Edukacyjne

• 26 kwietnia uczniowie klasy 8 wraz z wychowawcą pojechali na Powiatowe Targi Edukacyjne zorganizowane w Łańcucie w Zespole Szkół Technicznych. W programie były m.in. prezentacja szkół ponadpodstawowych, zwiedzanie stoisk promocyjnych szkół, pokazy i prezentacje zawodów, rozmowy i konsultacje z pracodawcami współpracującymi ze szkołami. Zorganizowany był punkt informacyjny Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, w tym doradztwo zawodowe i indywidualne porady. Targi odbywały się w oprawie muzycznej, którą zapewnił zespół muzyczny gospodarzy.

• Światowy Dzień Ziemi

• 25 kwietnia odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Światowego Dnia Ziemi. Celem uroczystości było przedstawienie zagrożeń środowiska naturalnego, a także sposobów ratowania naszej planety. Apel rozpoczęli uczniowie klasy czwartej piosenką „ Ziemia - wyspa zielona”, następnie wysłuchaliśmy wierszy recytowanych przez Szymona z klasy piątej i Majki z klasy szóstej. Na koniec uroczystości prowadzący apel, Sebastian z klasy ósmej, zaprosił zebranych na oryginalny pokaz mody, w którym modelki i modele promowali materiały ekologiczne i tworzywa sztuczne podlegające recyklingowi. Apel zakończył się ogłoszeniem wyników szkolnego konkursu ”Czy jesteś ekologiczny?" zorganizowanego przez nauczycielkę biologii Annę Skrobacz. Pierwsze miejsce w konkursowych zmaganiach zajął Sebastian Buk z klasy òsmej, drugie Patrycja Flejszar, także z klasy ósmej, na trzecim miejscu znaleźli się Szymon Naróg z klasy piątej oraz Magdalena Świzdor z klasy ósmej. Gratulacje dla laureatów konkursu.

• Sukces Stefanii w konkursie literackim!

• Gminny konkurs literacki pt. „Niezwykłe spotkanie” organizowany przez SP 2 w Korniaktowie został rozstrzygnięty! Miło nam poinformować, że I miejsce w konkursie w kategorii klas VII-VIII zajęła nasza uczennica Stefania Krupa. Gratulujemy!

• Brawa dla Julki!

• W XX Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji  Anny Jenke zorganizowanym przez Zespół Szkół im. A. Jenke w Rogóżnie, nasza uczennica Julia Szymańska zajęła II miejsce. Gratulujemy Julce osiągnięcia!

• Gratulacje dla Oliwki!

• W konkursie biblijnym "Żyć Eucharystią" Oliwia Ziaja zakwalifikowała się do finału diecezjalnego w Przemyślu. Gratulujemy!

• Powiatowy konkurs językowy Master of Reading

• 7 kwietnia odbył się w naszej szkole Powiatowy konkurs językowy Master of Reading. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 17 uczniów klas ósmych z 9 szkół podstawowych powiatu łańcuckiego. Głównym celem konkursu było doskonalenie umiejętności czytania ze zrozumieniem jako trening przed egzaminem ósmoklasisty z języka angielskiego. Konkurs zorganizowały i przeprowadziły nauczycielki języka angielskiego: Anna Skrobacz i Agnieszka Dyrda.

Mistrzem czytania została Antonina Stopyra ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Budach Łańcuckich , drugie miejsce zajęła Zuzanna Dudek ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Rakszawie , na trzecim miejscu uplasowała się Wiktoria Machniak z Zepołu Szkół w Białobrzegach, a wyróżnienia zdobyły : Marlena Dec ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Budach Łańcuckich oraz Zuzanna Lęcznar z Zespołu Szkół w Krzemienicy. Gratulujemy mistrzom czytania. Naszą szkołę reprezentowały : Nikola Michno o Kornelia Michno.

• Jem zdrowo, smacznie i kolorowo- sałatkowy dzień w klas V

• W dniu 4 kwietnia 2022 r. na zajęciach z wychowawcą w kl. V podjęto działania edukacyjne w ramach „Programu dla szkół”. Stanowią one obok udostępniania dzieciom owoców, warzyw i produktów mlecznych jeden z głównych elementów tego przedsięwzięcia. Uczniowie poznali zasady zdrowego odżywiania, w szczególności korzyści płynące z diety bogatej w owoce, warzywa i produkty mleczne. Także zdobyli wiedzę na temat pochodzenia danych produktów, ich  uprawy i produkcji. Ponadto dzielili się pomysłami jak postępować, aby nie marnować żywności. Oprócz promowania zdrowej diety, celem „Programu dla szkół” jest przeciwdziałanie nadwadze.

Na lekcji „Jem zdrowo, smacznie i kolorowo” w części praktycznej uczniowie przygotowali sałatki, jako propozycje drugiego śniadania.

• Wyjazd do Medyni Głogowskiej

• Wyjazd uczniów kl. I  - VIII w dniu 31 marca 2022 r. do Ośrodka Garncarskiego w Medyni Głogowskiej.

Program:

- zajęcia w ramach edukacji regionalnej: poznanie regionu, jego kultury i tradycji, kontakt z rzemiosłem i jego twórcami;

- zwiedzanie ekspozycji;

- warsztaty garncarskie - wykonanie glinianych rzeźb i naczyń na kole garncarskim.