• Szkolny Dzień Dyni 🎃

• Za nami Szkolny Dzień Dyni, którego pomysłodawcą był Samorząd Uczniowski. Kolorem przewodnim był oczywiście pomarańczowy i w te barwy przyszliśmy ubrani. Cieszymy się , że uczniowie bardzo się zaangażowali i korytarze szkolne zabarwiły się na różne odcienie pomarańczowego. Był to pierwszy dzień bez pytania w tym roku szkolnym. 🎃

• Wycieczka klas I-III do MDK w Łańcucie

• W dniu 18 października uczniowie klas I - III wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Łańcuta. W programie był udział w "Lekcji w kinie" oraz obejrzenie filmu. Następnie wszyscy podziwiali jesień w łańcuckim parku.

• Dzień Papieski

• W dniu 17 października odbył się w naszej szkole Dzień Papieski. Z tej okazji został przygotowany montaż słowno-muzyczno-filmowy pod kierunkiem księdza Zbigniewa Mackiewicza i p. Agnieszki Bernat poświęcony pamięci Papieża Polaka.

• Święto KEN, pasowanie na ucznia

• w piątek, 13 października, odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej podczas którego 16 uczniów z pierwszej klasy zaprezentowało swoją wiedzę i przygotowanie szkolne, następnie złożyło uroczyste ślubowanie i zostało pasowanych na ucznia. Uroczystość zakończył występ uczniów starszych klas, którzy wystąpili z akademią prezentowaną 10 października na gminnej uroczystości związanej z obchodami 250. lecia powstania KEN. Zostały również wręczone dyplomy i nagrody dla zwycięzców w konkursach związanych z rocznicą powstania KEN.

• Szczepienia ochronne przeciw grypie

• Przygotowując się na sezon grypowy 2023/2024 pamiętajmy, że najskuteczniejszym sposobem zapobiegania zachorowaniom na grypę i jej powikłaniom jest upowszechnianie idei szczepień ochronnych przeciwko grypie. Szczepienia przeciw grypie powinny być zalecane i wykonywane przez cały sezon jesienno-zimowy. Optymalny czas szczepienia przeciw grypie powinien mieć miejsce przed rozpoczęciem okresu zwiększonej zachorowalności na grypę, który w Polsce występuje od stycznia do marca. Ze względu na zmienność antygenową wirusa grypy, szczepienie należy ponawiać każdego roku. W sezonie 2023/24 obowiązują nowe zmiany w zakresie refundacji szczepionek przeciw grypie. Więcej informacji:

Fakty i mity na temat grypy

Szczepionka przeciw grypie

• Wystawa Podkarpackiego Centrum Nauki "Łukasiewicz"

• W dniu 11 października w naszej szkole mieliśmy przyjemność gościć mobilną wystawę Podkarpackiego Centrum Nauki "Łukasiewicz". Wraz z animatorami przyjechały interaktywne eksponaty, które zachęcały do samodzielnego eksperymentowania.  Nawiązywały one do tego, co można doświadczyć w siedzibie PCN w myśl haseł : "Świat wokół nas", "Cykl życia drzewa", "Nasza cywilizacja", "My ludzie", "Momenty obrotowe". Uczniowie z wielką przyjemnością uczestniczyli w tych eksperymentach. Dziękujemy animatorom za ciekawe i pasjonujące doświadczenia.

• Powiatowy Konkurs Plastyczny pt. Komisja Edukacji Narodowej

• Rozstrzygnięto Powiatowy Konkurs Plastyczny pt. "Komisja Edukacji Narodowej" zorganizowany w związku z uroczystymi obchodami 250. rocznicy powołania KEN. Komisja konkursowa miała niezwykle trudne zadanie, ponieważ każda z prac była piękna i niepowtarzalna. Wyniki konkursu prezentują się następująco:

I miejsce: Wioletta Dworak

II miejsce: Maja Zielińska

III miejsce: Wiktoria Więcław

Wręczenie dyplomów zwycięzcom odbyło się 10 października, podczas głównej uroczystości gminnej.

• Próbna ewakuacja

• 27 września odbyła się w naszej szkole próbna ewakuacja, która przebiegła idealnie. Wszyscy  poprawnie i spokojnie opuścili budynek szkoły i udali się na miejsce zbiórki.