• Walentynki

• 14 lutego w naszej szkole zrobiło się czerwono. Uczniowie ubrali się w czerwone stroje, ewentualnie mieli jakiś element czerwieni w swoim stroju. Fruwały czerwone baloniki w kszatłcie serca. Roznoszona była walentynkowa poczta oraz zorganizowana została walentynkowa randka w ciemno z..... książką :-)

• Wyjazd na sztukę teatralną

• W poniedziałek, 13 lutego, uczniowie klas IV-VIII wraz z opiekunami wyjechali do Miejskiego Ośrodka Kultury w Przeworsku obejrzeć spektakl pt. "Katarynka" w adaptacji  aktorów krakowskiego Teatru Nowoczesnego. Katarynka to przede wszystkim wzruszający spektakl o „cudzie” ludzkiego życia. Wierna adaptacja noweli Bolesława Prusa podkreśla znaczenie filantropii w codziennym życiu, zwraca uwagę widza na problemy ludzi niezamożnych, skłania do refleksji nad losem potrzebujących, opowiada o samotności, wrażliwości i empatii. Spektakl poruszał także problem kalectwa, co ma na celu wzbudzenie w młodym widzu poczucia tolerancji, szacunku i akceptacji dla ludzkiej odmienności. Sztuka przypomniała młodym widzom, że cuda potrafią dziać się w nas samych, a mały gest może być początkiem niesamowitych zdarzeń mogących odmienić ludzkie życie.

• Wyjazd na narty

• 6 lutego 2023 roku 21- osobowa grupa uczniów naszej szkoły z klas V – VIII  wyjechała na narty do Puław do Ośrodka KiczeraSki. Uczestnicy pod okiem instruktorów uczyli się jeździć na nartach oraz doskonalili swoje umiejętności. Bardzo nas cieszy również fakt, że uczniowie, którzy nigdy wcześniej nie mieli styczności z nartami, po kilku godzinach byli w stanie samodzielnie zjeżdżać ze stoku. Większość uczestników wyjazdu przekonało się, że jazda na nartach nie jest łatwą dyscypliną sportową i wymaga samozaparcia w dążeniu do opanowania techniki jazdy.  Dziękujemy wszystkim za udział w wyjeździe i za dobre humory. Organizatorzy :   E. Groszek i A. Wojnar

• WYJAZD NA LODOWISKO

• 1 lutego 2023 r uczniowie z klas V – VIII  wraz z opiekunami ponownie  udali się do GOSiR w Białobrzegach na lodowisko. Po krótkiej rozgrzewce przez 90 min cieszyliśmy się możliwością rozwijania i doskonalenia umiejętności jazdy na łyżwach. Okazało się, że jazda na łyżwach nie jest taka trudna, choć wielu z nas „ zaliczyło” lód to jednak niezrażeni drobnymi upadkami, już myślimy o kolejnym takim wyjeździe. Polecamy taką formę wspólnego spędzania czasu. Opiekunowie: A. Dyrda i A. Wojnar.

• Lekcja biblioteczna

• We wtorek, 31 stycznia, w ramach Narodowego Programu Czytelnictwa i przy współpracy z Księgarnią Nova nasza szkoła gościła Panią Beatę Krawiec, która przygotowała dwie lekcje biblioteczne: jedną dla uczniów klas 1 - 4 oraz drugą dla uczniów klas 5 – 8. Lekcja dla klas młodszych miała temat "Aktywne czytanie i słuchanie" i była w formie spotkania połączonego z realizacją teatrzyku z bohaterami dobranocek, dzieci spotkały się z Kicią Kocią. Uczniowie klas starszych mieli prezentowaną lekcję dotyczącą historii znanych Polaków połączoną z nauką o wartościach patriotycznych. Pani Beata przedstawiła historię J. Piłsudskiego i pokazała broń ćwiczebną oraz różnorodne umundurowania wojsk. Prelekcja dotyczyła również historii pisma węzełkowego, klinowego oraz coachingu i autoprezentacji. Uczniów wtajemniczono w ogromną rolę systematycznego czytania, uczenia się i chęci zdobywania wiedzy. Zwracano uwagę na to, że informacje, które zdobywamy poprzez czytanie rozwijają wyobraźnię i utrzymują mózg w stałej dyspozycji. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Spotkanie zorganizowała pani Agnieszka Polak-Bernat.