• Bal Karnawałowy

• 14 stycznia odbył się w naszej szkole Bal Karnawałowy, który dla uczniów przygotowali ich rodzice. Dzieci świetnie się bawiły przy smacznym i obfitym poczestunku oraz muzyce, którą zapewnił DJ Patryk Magoń, były uczeń naszej szkoły.

Materiał foto-wideo został nagrany przy użyciu aparatu Canon z Laboratoriów Przyszłości

#LaboratoriaPrzyszłości  #LaboratoriaPrzyszlosci

• Audycja Muzyczna

• 13 stycznia 2023 r. w naszej szkole odbyły się "Zajęcia aktorskie dla dzieci" w ramach Audycji Muzycznych prowadzonych przez Szkołę Muzyczną Yamaha. Spotkanie prowadził pan Krzysztof Kasprzyk, a gościem specjalnym była pani Kamila Mokrzycka - aktorka filmowa i teatralna. Tematyką zajęć były ćwiczenia aktorskie. Dzieci pod okiem pani Kamili miały okazję zapoznać się ze specyfiką tej pracy oraz poczuć się jak na planie filmowym. Pani Kamila zaprezentowała różne rodzaje lalek teatralnych: pacynki, marionetki, kukiełki. Były zabawne ćwiczenia i zabawy usprawniające dykcję. Pani Kamila zaprezentowała swój kunszt aktorski i nauczyła nas jak radzić sobie ze stresem podczas występów. Poznaliśmy także niektóre tajemnice pracy na planie filmowym i słownictwo z tą tematyką związane, dowiedzieliśmy się jak i kto pracuje na planie filmowym oraz poznaliśmy zawody związane ze światem filmu. Całość audycji uzupełniała muzyka – nieodzowna część spektakli teatralnych czy filmów.

#LaboratoriaPrzyszłości  #LaboratoriaPrzyszlosci

• Fanklub Kostki Rubika

• Od września w naszej szkole działa Fanklub Kostki Rubika. Uczniowie w trakcie przerw międzylekcyjnych pod okiem nauczyciela poznają tajniki układania kostki, z zapałem ćwiczą poznane algorytmy, doskonalą swoje umiejętności. Czterech  uczniów, którzy perfekcyjnie opanowali układanie kostki, wzięło udział w konkursie na czas: „Zostań Mistrzem Kostki Rubika”. Do rywalizacji wraz z uczniami stanęła również „instruktorka”, którą niektórzy uczniowie pokonali. „Uczeń przerósł mistrza”. Opiekunką Fanklubu jest pani Elżbieta Groszek.

• A letter to Santa - list do Świętego Mikołaja

• W ramach nauki języka angielskiego uczniowie klasy II wzięli udział w akcji „Write a letter to Santa” organizowanej przez kanadyjską pocztę Canada Post. Dzieci napisały listy do Mikołaja w języku angielskim opowiadając o sobie i swoich ulubionych rzeczach. Listy te zostały wysłane do Kanady. 2 stycznia uczniowie otrzymali długo wyczekiwaną odpowiedź - Mikołaj podziękował za wszystkie listy i obrazki. Organizator: Agnieszka Dyrda

• Christmas Cards Exchange - wymiana kartek świątecznych

• W grudniu 2022 roku uczniowie klas VI i VIII wzięli udział w międzyszkolnej akcji wymiany kartek świątecznych w języku angielskim. Celem akcji było rozwijanie umiejętności językowych i plastycznych oraz kultywowanie tradycji związanej z Bożym Narodzeniem. Własnoręcznie wykonane kartki zostały wysłane do uczniów klasy VII Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Wiśle w województwie śląskim. Dziękujemy za otrzymane kartki z życzeniami. Organizator: Agnieszka Dyrda

• Konkurs plastyczny

• Z okazji  obchodzonego 3 grudnia Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami w naszej szkole został zorganizowany konkurs plastyczny "Dobre słowa maja moc" . Organizatorem była pani Magdalena Chmolowska-Becla, pedagog specjalny, pracująca w naszej szkole. Miejsce I zdobyła Julia Jasiukiewicz, miejsce II zajął Wojciech Trześniowski. Zwycięzcy są uczniami klasy I. Gratulujemy!