• Zakończenie roku szkolnego 2021/22

• W piątek, 24 czerwca zakończyliśmy  kolejny rok szkolny i pożegnaliśmy naszych ósmoklasistów. Po uroczystej akademii oraz spotkaniach z wychowawcami wszyscy uczniowie udali się na zasłużone wakacje.

• Wyjście do OSP w Woli Dalszej

• W dniach 20 i 21 czerwca uczniowie klas 1-7 udali się do OSP w Woli Dalszej na zajęcia edukacyjne. Poznali historię i działalność lokalnego oddziału OSP. Uczestniczyli w zajęciach na temat bezpiecznych wakacji, pierwszej pomocy i reagowania w sytuacji zagrożeń. Celem wyjścia było kształtowanie właściwych postaw szlachetności, zaangażowania społecznego i dbałości o zdrowie np. pomoc potrzebującym, poszkodowanym, Szlachetna Paczka; rozwijanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne np. zapobieganie wypalaniu traw, zaśmiecaniu lasów itp.

• Wirtualna rzeczywistość w klasie 8

• 20 czerwca klasa VIII miała spotkanie z wirtualną rzeczywistością.  Dawny uczeń naszej szkoły, Kamil Wojak, po raz drugi spełnił prośbę uczniów. Przyjechał i przywiózł  gogle VR wraz z niezbędnym sprzętem, dzięki czemu uczniowie, pod opieką wychowawcy, świetnie się bawili. To już ostatnie chwile tej klasy w naszej szkole, niedługo trzeba będzie się z nimi rozstać…

• Robotyka

• Na zajęcia z robotyki uczęszczają uczniowie klas V i VI.  Konstruowanie i programowanie robotów jest zajęciem, w którym chłopcy bardzo chętnie uczestniczą, a poprzez zabawę najłatwiej przyswajają wiedzę. Dzielą się swoimi pomysłami, samodzielnie konstruują oraz programują roboty. Zajęcia te uczą zaradności, odpowiedzialności za podejmowane decyzje, samodzielności w rozwiązywaniu problemów, a przede wszystkim kreatywności. Na przebiegiem zajęć czuwa pani Elżbieta Groszek.

• III MIEJSCE W POWIECIE w IMS

• 15 czerwca 2022 roku w Łańcucie odbył się finał Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej chłopców. W finałowych meczach turniejowych nasi chłopcy  zdobyli  III miejsce.

Skład zespołu: Jan Rusinek (bramkarz), Sebastian Buk, Jakub Dziobak, Szymon Mincer, Adrian Panek i Szczepan Rusinek.

Dziękujemy za ambitną grę!

• Piknik rodzinny

• W dniu 12.06.2021r. w Domu Kultury w Woli Dalszej odbył się Piknik Rodzinny zorganizowany przez Pana Sołtysa, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Uczniów do występu przygotowały panie A. Skoczylas, A. Bester i M. Walawender. Dziękujemy organizatorowi za wspaniałą zabawę.

• Karta rowerowa

• 10 czerwca w naszej szkole odbył się egzamin na kartę rowerową. Nad przebiegiem egzaminu czuwały policjantki z Komendy Powiatowej z Łańcuta. Wszyscy pomyślnie zdali egzamin teoretyczny i praktyczny.

• Dyskoteka szkolna

• Z okazji Dnia Dziecka została zorganizowana dyskoteka. Organizatorem był Samorząd Szkolny wraz ze swoją opiekunką panią Moniką Krupą.

• Gminny Konkurs Języka Angielskiego

• 3 czerwca 2022 r. nasze uczennice z klas 7 i 6, Marta, Stefania i Maja brały udział w Gminnym Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego „Polish Your English” organizowanym przez SP nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Korniaktowie Północnym. Marta zdobyła wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!

• KAJAKIEM PRZEZ ROZTOCZE

• 2 czerwca 2022 roku w ramach Dnia Sportu uczniowie  klas IV - VIII wraz z opiekunami wzięli udział w spływie kajakowym po rzece Wieprz. Każdy z uczestników samodzielnie musiał pokonać siedmiokilometrowy  odcinek na trasie: Obrocz – Zwierzyniec. Wszyscy sobie świetnie poradzili, a oprócz sportowej rywalizacji przeżyliśmy także solidną dawkę emocji sportowych. Wycieczka stanowiła dużą atrakcję, gdyż spływ kajakowy jest powszechnie uważany za jedną z najciekawszych form turystyki aktywnej. Po zakończeniu spływu wszyscy uczestnicy spożyli zasłużony posiłek przy wspólnym ognisku i w miłej atmosferze wróciliśmy do domu.

• Sukcesy w konkursie powiatowym

• Miło nam poinformować, że w Powiatowym Konkursie Piosenki Angielskiej YOU CAN SING nasze uczennice osiągnęły znaczące sukcesy. Nikola Michno z klasy 8 i Zuzanna Nawojska z klasy 2 zdobyły trzecie miejsce w swoich kategoriach wiekowych, a Julka Pelc z klasy 5 zdobyła wyròżnienie. Gratulujemy talentu muzycznego i językowego.

• Dzień sportu w klasach I - III

• Dnia 1.06.2022r. w klasach I - III odbył się Dzień Sportu. Dzieci z młodszych klas rywalizowały ze sobą w różnych grach i zabawach. Głównym naszym celem była integracja klasowa i dobra zabawa. Liczyła się szybkość, zwinność, dokładność i zdyscyplinowanie. Po przeprowadzonej rozgrzewce rozpoczęliśmy rywalizację następujących konkurencjach: układanie kostki Rubika, gra w kółko i krzyżyk, przenoszenie piłeczki w parach, rzut do celu, skakanie z piłką z uchwytami, sztafeta z przeszkodami i przeciąganie liny. Po podliczeniu punktów każdy uczestnik otrzymał medal i nagrody rzeczowe.