• Akcja „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”

• Po raz kolejny przystępujemy do zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt komputerowy, sprzęt gospodarstwa domowego - wszystkiego co jest na prąd lub na baterie np. żelazka, odkurzacze, pralki, kuchenki itp.). W ramach akcji nie są odbierane tonery oraz świetlówki. Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe gospodarowanie odpadami. W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma   bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci! Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły.

Rodzaje elektrośmieci

Kliknij po więcej informacji

• Bal Karnawałowy

• 27 stycznia 2024 r. odbył się w naszej szkole Bal Karnawałowy przygotowany przez rodziców. Dzieci świetnie się bawiły przy smacznym i obfitym poczęstunku oraz muzyce, którą zapewnił DJ Patryk Magoń, były uczeń naszej szkoły.

• Wyjazd do kina Helios

• 26 stycznia 2024 r. uczniowie z klas IV - VIII pojechali do Rzeszowa na film pt. „Wonka”. Projekcja rozpoczęła się od wprowadzenia w tematykę motywacji, jej klasyfikacji i uwarunkowań. Uczniowie mogli się dowiedzieć, od czego zależy to, czy są do czegoś zmotywowani, czy też nie. Przydatne odniesienie, szczególnie z perspektywy drugiego semestru i egzaminu ósmoklasisty, jak również podejmowania życiowych decyzji... Powyższy wstęp zapowiadał podobną tematykę w filmie pt. „Wonka”, którego reżyserem jest Paul King. Przedstawia on niezwykle oryginalnego wynalazcę i magika, który miał marzenie, aby zasłynąć jako producent niesamowitej czekolady, ale jak to w życiu bywa - im większe marzenie, tym większe przeszkody. Tytułowy Willy Wonka musiał więc uporać się z zawiłymi przepisami i formalnościami, zazdrosnymi i podstępnymi przedstawicielami konkurencji zrzeszonymi w tajnej organizacji, niechęcią społeczeństwa szybko poddającego się manipulacji, a przede wszystkim z własnymi słabościami. I mimo, iż nie raz chciał się poddać, to jednak ostatecznie nie tracił nadziei i nie pozwolił sobie odebrać największego marzenia. To przesłanie - to cenna, życiowa lekcja, z którą nasi uczniowie cali i zdrowi wrócili do domów.

• Zapraszamy do ogólnopolskiego konkursu

• Komenda Główna Straży Pożarnej zaprasza uczniów do dwóch konkursów:

1. Pierwszy z nich to Ogólnopolski Indywidualny Konkurs Plastyczny. Tym razem prosimy o nadsyłanie prac na temat pt. „Grupy Specjalistyczne Państwowej Straży Pożarnej”. Konkurs skierowany jest do uczniów klas 1-3.
              2. Drugi konkurs to Ogólnopolski Zespołowy Konkurs na Spot Filmowy. Uczniów klas 4-8 zachęcamy do zabawy w reżyserów i aktorów, którzy zrealizują krótki film pt. „Nie nagrywaj. Reaguj!”.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w Konkursach, powinny zapoznać się z Regulaminami, wzorem Karty Zgłoszeniowej oraz Oświadczeniami, które dostępne są poniżej. Organizatorem konkursów jest Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej. Prace konkursowe należy przesłać pocztą na adres:

Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej

Wydział Prewencji Społecznej

ul. Podchorążych 3800-463 Warszawa

z dopiskiem nazwy Konkursu (PLASTYCZNY, SPOT).

Prace należy przesłać do 10 maja 2024 r. (decyduje data stempla pocztowego).Informacja o laureatach zamieszczona zostanie na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych Prewencji Społecznej PSP.

KLIKNIJ:  Materiały do konkursów

• Wyjazd na mecz piłki koszykowej do Łańcuta

• W dniu 19 stycznia 2024r.  uczniowie z naszej szkoły wraz z rodzicami wyjechali do Łańcuta na mecz piłki koszykowej o Mistrzostwo Polski  pomiędzy Sokół Łańcut a Start Lublin. Przy wypełnionej hali kibicami i głośnym dopingu mecz zakończył się zwycięstwem zawodników z Lublina 78:88.  Celem naszego wyjazdu była integracja, wspólne aktywne kibicowanie oraz poznawanie przez uczniów zasad panujących podczas zawodowej ligi koszykarskiej, obserwacja  zachowań zawodników na boisku a także przepisów gry w koszykówkę. Wycieczka była udana, zarówno uczniowie jak i opiekunowie wyrazili chęć wyjazdu na kolejny mecz piłki koszykowej. Opiekunowie: J. Chruściel,  A. Dyrda i A. Wojnar.

• List od Św. Mikołaja - A letter to Santa

• Uczniowie klasy II wzięli udział w akcji „Write a letter to Santa” organizowanej przez kanadyjską pocztę Canada Post. W ramach nauki języka angielskiego dzieci napisały list do Mikołaja opowiadając o sobie i swoich ulubionych rzeczach. Bardzo się ucieszyliśmy, gdy po świętach dostaliśmy list z Kanady - Mikołaj podziękował za piękne prace. Organizator: Agnieszka Dyrda

• Podsumowanie zbiórki „Wspomóż psiaka lub kociaka ze schroniska 2”

• W naszej szkole w dniach od 9 listopada do 15 grudnia b.r. po raz drugi została zorganizowana zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt ze schroniska „Kundelek” w Rzeszowie. Udało nam się zebrać liczne ilości karmy oraz inne artykuły, które z pewnością przydadzą się potrzebującym zwierzakom. Wszystkie dary zostały przewiezione do schroniska dnia 20 grudnia. Celem przeprowadzonej akcji była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce karmy. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za włączenie się w zbiórkę.