• Zakończenie roku 2022/23

• W piątek, 23 czerwca zakończyliśmy  kolejny rok szkolny i pożegnaliśmy naszych ósmoklasistów. Pożegnaliśmy również, po wieloletniej pracy w naszej szkole, panie: Annę Skrobacz oraz Genowefę Wołowiec, które przeszły na zasłużoną emeryturę. Po uroczystej akademii oraz spotkaniach z wychowawcami wszyscy uczniowie udali się na wyczekiwane wakacje. Poniżej zdjęcia z zakończenia i pożegnalna piosenka uczniów.

Materiał foto-wideo został nagrany przy użyciu aparatu Canon z Laboratoriów Przyszłości

• Wycieczka rowerowa klasy V

• 21 czerwca odbyła się wycieczka rowerowa klasy V. Tym razem przebyliśmy trasę Wola Dalsza – Dębina – Głuchów – Kosina – Białobrzegi - Wola Dalsza. Przejechaliśmy 25 km. Celem naszej wycieczki było propagowanie turystyki rowerowej i podnoszenie sprawności fizycznej. Po drodze obserwowaliśmy krajobraz naszej gminy, a w Kosinie zobaczyliśmy obelisk upamiętniający miejsce urodzenia pułkownika Leopolda Lisa-Kuli. Pogoda i humory nas nie zawiodły. Opiekunowie : M. Krauz-Szubart  i A. Wojnar.

• Konkurs My Picture Dictionary

• Rozstrzygnięto szkolny konkurs językowo - plastyczny dla klas I-III My Picture Dictionary. Jego celem było rozwijanie zainteresowania nauką języka angielskiego oraz poszerzanie zakresu poznanego słownictwa. Zwycięzcy: I miejsce - Lena Mach kl. II; II miejsce - Julia Jasiukiewicz kl. I; III miejsce - Aleksandra Jarosz kl. I i Wojciech Trześniowski kl. I. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom! Organizator: Agnieszka Dyrda.

• Rajd rowerowy klasy VI

• 19 czerwca grupa uczniów klasy 6 wyruszyła na wycieczkę rowerową na trasie : Wola Dalsza - Dąbrówki- Smolarzyny - Żołynia - Korniaktów - Białobrzegi - Wola Dalsza. Opiekunami młodych zwolenników aktywnego wypoczynku byli : p. Anna Skrobacz i p. Andrzej Wojnar. Pogoda dopisała, forma była wysoka więc pokonanie 30 kilometrów na rowerze nie stanowiło najmniejszego problemu. Większość trasy wiodła przez las. Mieliśmy kilka przystanków : przy kapliczce Św. Huberta , przy stawach w Korniaktowie, pod kilkusetletnią sosną pamiętającą czasy króla Jana III Sobieskiego czy w barze Fit Fat w Białobrzegach. Atrakcji było więc sporo. Po trudach jazdy rowerowej odpoczęliśmy na leżakach obok Gminnego Ośrodka Sportu i rekreacji w Bialobrzegach. W świetnych humorach wróciliśmy do naszej szkoły.

• Audycja muzyczna Yamaha

• 16 czerwca 2023 r. odbyła się ostatnia w tym roku szkolnym audycja muzyczna szkoły Yamaha. Tym razem uczniowie poznali polskie tańce ludowe i narodowe, m.in.: Polonez, Krakowiak, Oberek, Polka Rzeszowska. Gościem specjalnym była p. Wiktoria z zespołu pieśni i tańca Połoniny z Rzeszowa. Zaprezentowała, wraz z prowadzącym audycję, elementy strojów ludowych – szlacheckiego, góralskiego, krakowskiego, łowieckiego, rzeszowskiego. Chętni uczniowie przeszli szybki kurs taneczny poloneza i krakowiaka. Mogli również przymierzyć prezentowane stroje.

• Mistrz mapy

• Rozstrzygnięto szkolny konkurs "Mistrz mapy":

I miejsce- Marta Głąb kl. VIII

II miejsce- Szymon Maczuga kl.VI

III miejsce- Szymon Naróg kl.VI

Gratulujemy!

• III miejsce w powiecie w IGRZYSKACH DZIECI

• 31 maja 2023 roku w Łańcucie odbył się finał Powiatowych Igrzysk Dzieci – gry i zabawy. W finałowych poszczególnych konkurencjach nasi uczniowie z klas II – III zajęli 3  miejsce. Skład naszego zespołu: Karol Adamarek, Wiktoria Balawender, Kinga Flejszar, Gabriel Król, Hanna Nawojska, Zuzanna Nawojska, Szymon Rak, Karol Skomra, Emilia Szmuc i  Dominik Ziaja. Uczniowie wykazali ambitną postawę podczas konkurencji, za którą dziękujemy i gratulujemy sukcesu!

• Dzień Dziecka w naszej szkole.

• 1 czerwca w naszej szkole został zorganizowany Dzień Dziecka. Rozpoczął się o godzinie 9:00 przedstawieniem "Artur i Minimki" w wykonaniu uczniów z kółka teatralnego, wyreżyserowanego przez p. Monikę Krupę, opiekunkę kółka. Następnie uczniowie brali udział w różnorakich rozgrywkach sportowych i intelektualnych. W przerwie pomiędzy sportowymi zmaganiami uczniowie posilili się pizzą zamówioną przez Radę Rodziców.