• Jasełka szkolne

• 22 grudnia w naszej szkole odbyły się Jasełka szkolne przygotowane przez najmłodszych uczniów. Nad całością czuwała pani Genowefa Wołowiec. Oprawę muzyczną zapewnili uczniowie klas starszych, wysłuchaliśmy polskich kolęd jak również kolędy ukraińskiej, którą wykonały a capella uczennica klasy VIII Katia wraz z panią Agnieszką Bernat. Na koniec uczniowie klasy drugiej zaprezentowały piękny taniec z lampionami. Po Jasełkach uczniowie rozeszli się do klas, a następnie odbyły się klasowe wigilie i sesja zdjęciowa pod choinką podarowaną szkole przez panią Iwonę Pelc, której za ten dar składamy serdeczne podziękowania.

Materiał foto-wideo został nagrany przy użyciu aparatu Canon z Laboratoriów Przyszłości

#LaboratoriaPrzyszłości  #LaboratoriaPrzyszlosci

• Wyjazd na lodowisko

• 21 grudnia uczniowie klas V, VI, VII i VIII wyjechali do GOSiR w Białobrzegach na lodowisko. Celem naszego wyjazdu było doskonalenie techniki jazdy na łyżwach, propagowanie sportów zimowych i aktywnego stylu życia, integracja młodzieży oraz oczywiście dobra zabawa. Przy pięknej pogodzie, po krótkie rozgrzewce i 90 minutach jazdy na łyżwach wróciliśmy do szkoły zmęczeni, ale zrelaksowani i odprężeni. Wyjazd był bardzo udany i należy go w przyszłości koniecznie powtórzyć. Polecamy taką formę wspólnego spędzenia czasu. Organizatorzy wyjazdu: E. Groszek i A. Wojnar

• Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Literackiego „MOJA BAŚŃ”

• W konkursie wzięło udział 9 szkół podstawowych z województwa podkarpackiego: SP nr 2 w Budach Łańcuckich, ZS w Krzemienicy, SP w Medyni Głogowskiej, ZS w Medyni Łańcuckiej, SP nr 1 w Przeworsku, SP nr 3 w Rakszawie, SP w Rogóżnie, ZS w Woli Dalszej, SP w Woli Małej. Otrzymaliśmy 46 prac.

Komisja wyłoniła laureatów:

I miejsce: Zofia Paluch – Zespół Szkół im. Anny Jenke w Rogóżnie – opiekun: p. Barbara Kiełb;

II miejsce: Wiktoria Zdunek – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Przeworsku – opiekun: p. Bożena Szymanowska;

III miejsce: Aleksandra Malec – Zespół Szkół im. S. Pigonia w Medyni Łańcuckiej – opiekun: p. Elżbieta Wojturska.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy  i dziękujemy za udział w konkursie.

• Gminny Konkurs Literacki

• Uczeń klasy VI, Szymon Naróg, zajął drugie miejsce w Gminnym Konkursie Literacjim "Gdy myślę o Ojczyźnie".  Nad przygotowaniem uczniów do konkursu pracowała p. Monika Krupa. Gratulujemy!

• Wyjazd na mecz piłki koszykowej do Łańcuta

• W dniu 10 grudnia 2022r.  uczniowie z naszej szkoły wraz z rodzicami wyjechali do Łańcuta na mecz piłki koszykowej o Mistrzostwo Polski Energa Basket Liga pomiędzy Sokół Łańcut a Arką Gdynia. Przy wypełnionej hali kibicami i głośnym dopingu mecz zakończył się zwycięstwem zawodników z Łańcuta 85:74  Celem naszego wyjazdu była integracja, wspólne aktywne kibicowanie oraz doskonalenie przepisów gry. Wszystkim bardzo podobał się wyjazd i myślimy o kolejnym. Organizatorami wyjazdu byli:  A. Dyrda i A. Wojnar

• Lekcja muzealna on-line pt. „Życie i twórczość patriotyczna Marii Konopnickiej”

• 8 grudnia 2022 r. w godz. 9.00 – 10.30 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli na lekcjach języka polskiego w lekcji online prowadzonej z Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu pod tematem: "Życie i twórczość patriotyczna Marii Konopnickiej".  Lekcja w formie wykładu i prezentacji multimedialnej on-line prowadzona była przez pana Pawła Bukowskiego, Dyrektora Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu. Celem lekcji było przedstawienie postaci Marii Konopnickiej, której twórczość wyrastała w specyficznej sytuacji zaborów, w atmosferze przygnębienia wywołanej upadkiem powstania styczniowego i ideałów romantycznych. Lekcja omawiała twórczość Konopnickiej w obszarze poezji, nowelistyki, utworów dla dzieci, krytyki literackiej, publicystyki i przekładów oraz jej działalności oświatowej w zakresie nauczania młodzieży i zdobycia przez nich wykształcenia. Pisarka pozostawiła po sobie trwały ślad w polskiej literaturze i kulturze, który nieprzerwanie trwa do chwili obecnej. Dokonała przełomu w polskiej literaturze dla dzieci, podnosząc tę dziedzinę pisarstwa na wyżyny artyzmu. Jej utwory ukazują najcenniejsze wartości, jak: dobro, miłosierdzie, umiłowanie ojczystej ziemi, jej pięknego krajobrazu i legend oraz motywy patriotyczne. Twórczość Konopnickiej ‒ zbudowana na tradycji narodowej ‒ zawiera ponadczasowe przesłanie, które nadal wzrusza czytelników oraz oddziałuje na umysły młodego pokolenia.

• Zbiórka karmy dla schroniska - podsumowanie

• W naszej szkole w dniach od 15 listopada do 6 grudnia b.r. została zorganizowana zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt ze schroniska „Kundelek” w Rzeszowie. Udało nam się zebrać liczne ilości karmy oraz inne artykuły, które z pewnością przydadzą się potrzebującym zwierzakom. Wszystkie dary zostały przewiezione do schroniska dnia 7 grudnia. Celem przeprowadzonej akcji było przede wszystkim zebranie potrzebnych schronisku rzeczy w związku ze zbliżającą się zimą. Miała również uświadomić uczniom, jak ważna jest bezinteresowna pomoc. Cieszymy się, że zbiórka miała tak pozytywny odzew. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom za włączenie się w zbiórkę

• Mikołajkowy wyjazd do kina Helios.

• 6 grudnia uczniowie z klas 4 - 8 pojechali wraz z opiekunami do kina Helios na film "BELLA i Sebastian: Nowe Pokolenie". Film ten jest wielkim powrótem familijnej serii o przyjaźni psa i dziecka – Belli i Sebastiana. Nowi "Bella i Sebastian" to wciąż ta sama jakość – mądra i czuła opowieść o sile, jaką można czerpać z przyjaźni; o wolności, jaką daje życie blisko natury; o odbudowywaniu niełatwych rodzinnych relacji, a także stawianiu czoła złu i przeciwnościom losu. O oszałamiających widokach i roztapiających serce scenach z psimi bohaterkami. Film wszystkim bardzo się podobał.