• NASI CHŁOPCY NAJLEPSI W IGRZYSKACH MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

• W dniu 27 maja 2022 roku w Białobrzegach odbył się finał Gminnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej chłopców. W finałowym meczu nasi chłopcy, uzyskując wynik  8:2,  pokonali reprezentację ZS im. Adama Mickiewicza w Białobrzegach.  Gole zdobyli: Jakub Dziobak - 3, Szczepan Rusinek - 2, Szymon Mincer - 2 i Jan Rusinek – 1.

Skład zespołu: Adrian Panek (bramkarz), Sebastian Buk, Jakub Dziobak, Szymon Mincer, Jan Rusinek i Szczepan Rusinek.

GRATULACJE!!!

• Wycieczka do Bałtowa.

• Dnia 20.05.2022r. uczniowie z klas I - IV  uczestniczyli w wycieczce do Bałtowa. Dzieciom dopisywała pogoda. Wszyscy wrócili pełni wrażeń i w dobrych humorach. Atrakcją był JuraPark, spotkanie ze zwierzętami różnych kontynentów czy kino 5D. " Polska w Miniaturze" dała uczestnikom wycieczki możliwość poznania polskiej architektury. Ciekawym punktem programu była " Sabatówka" czyli wizyta   u czarownic, a warsztaty paleontologiczne zapoznały dzieci z wykopaliskami czasów prehistorycznych.

• Wycieczka Pieniny - Zakopane

• W dniach 16,17,18 maja grupa uczniów z klas 5 - 8 wraz z opiekunami wyjechała na wycieczkę szkolną do Zakopanego. Celem wycieczki było poznanie środowiska przyrodniczego kraju (góry - Pieniny, Tatry; roślinność, zwierzęta, parki narodowe), zwiedzanie zabytków kultury i historii, a także pamięci narodowej (kościoły, cmentarze, budowle zabytkowe). Zwiedzili m.in. Wąwóz Homole, kościół pw. św. Michała Archanioła w Dębnie, Sanktuarium na Krzeptówkach i kaplicę na Jaszczurówce, skocznię im. St. Marusarza, Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN, weszli pieszo na Gubałówkę oraz przeszli szlakiem Papieskim na górę Wdżar. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni.

• Gminny Konkurs Recytatorski

• Miło nam poinformować, że nasza uczennica Nikola Michno zajęła III miejsce w Gminnym Konkursie Recytatorskim Poezji Marii Konopnickiej organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Białobrzegach oraz Bibliotekę Zespołu Szkół im. A. Mickiewicza w Białobrzegach. Gratulujemy Nikoli oraz p.Monice, która przygotowała ucznnice do konkursu.

• EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

•

1. Język polski – 24 maja 2022r. (wtorek) – godz. 9:00- czas trwania 120 minut- wydłużenie do 180 minut
              2. Matematyka – 25 maja 2022 r. (środa) – godz. 9:00 – czas trwania 100 minut  - wydłużenie do 150 minut
              3. Język obcy nowożytny – 26 maja 2022r. (czwartek) – godz. 9:00 – czas trwania 90 minut –wydłużenie do 135 minut

Termin ogłoszenia wyników egzaminu ósmoklasisty –1 lipca 2022 r.

Termin wydania zaświadczeń  oraz informacji zdającym  - 8 lipca  2022 r.

• Na egzamin uczeń przynosi ze sobą wyłącznie przybory do pisania: pióro lub długopis ‎z czarnym tuszem/atramentem, a w przypadku egzaminu matematyki również linijkę. ‎
              • Na egzaminie nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników. Nie wolno także przynosić ‎i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych
              • Uczeń samodzielnie  rozwiązuje zadania egzaminacyjne
              • POWODZENIA
            • Wyjazd na lekcję biblioteczną.

• 12 maja uczniowie z kl.V i VI wraz z opiekunami pojechali rowerami do GOKiCz w Białobrzegach na lekcję biblioteczną: "Legenda w historii " w ramach realizacji projektu rozwoju czytelnictwa.

• Światowy Dzień Książki

• Rok 2022 to m. in. rok Romantyzmu Polskiego, ustanowiony w 200 rocznicę wydania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. 25 kwietnia 2022 r. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Książki. Z okazji obchodów zorganizowane zostały konkursy: szkolny konkurs pięknego czytania ballad Adama Mickiewicza: Powrót taty, Pani Twardowska, Świtezianka oraz konkurs plastyczny "Okładka mojej ulubionej książki". Konkursy zostały podzialone na dwie kategorie:

• I kategoria kl. I – IV: praca plastyczna ”Okładka mojej ulubionej książki” – format A4, technika dowolna.
              • II kategoria kl. V – VIII: konkurs pięknego czytania.[Ballady A. Mickiewicza]
            • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

• W naszej szkole realizujemy Narodowy Programu Rozwoju Czytelnictwa . Jego celem jest zakup nowości wydawniczych dla uczniów  na kwotę 5 000 zł oraz promowanie czytelnictwa, rozwijanie zainteresowań czytelniczych i kompetencji czytania wśród uczniów.