• Powiatowy konkurs językowy Master of Reading

• 7 kwietnia odbył się w naszej szkole Powiatowy konkurs językowy Master of Reading. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 17 uczniów klas ósmych z 9 szkół podstawowych powiatu łańcuckiego. Głównym celem konkursu było doskonalenie umiejętności czytania ze zrozumieniem jako trening przed egzaminem ósmoklasisty z języka angielskiego. Konkurs zorganizowały i przeprowadziły nauczycielki języka angielskiego: Anna Skrobacz i Agnieszka Dyrda.

Mistrzem czytania została Antonina Stopyra ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Budach Łańcuckich , drugie miejsce zajęła Zuzanna Dudek ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Rakszawie , na trzecim miejscu uplasowała się Wiktoria Machniak z Zepołu Szkół w Białobrzegach, a wyróżnienia zdobyły : Marlena Dec ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Budach Łańcuckich oraz Zuzanna Lęcznar z Zespołu Szkół w Krzemienicy. Gratulujemy mistrzom czytania. Naszą szkołę reprezentowały : Nikola Michno o Kornelia Michno.

• Jem zdrowo, smacznie i kolorowo- sałatkowy dzień w klas V

• W dniu 4 kwietnia 2022 r. na zajęciach z wychowawcą w kl. V podjęto działania edukacyjne w ramach „Programu dla szkół”. Stanowią one obok udostępniania dzieciom owoców, warzyw i produktów mlecznych jeden z głównych elementów tego przedsięwzięcia. Uczniowie poznali zasady zdrowego odżywiania, w szczególności korzyści płynące z diety bogatej w owoce, warzywa i produkty mleczne. Także zdobyli wiedzę na temat pochodzenia danych produktów, ich  uprawy i produkcji. Ponadto dzielili się pomysłami jak postępować, aby nie marnować żywności. Oprócz promowania zdrowej diety, celem „Programu dla szkół” jest przeciwdziałanie nadwadze.

Na lekcji „Jem zdrowo, smacznie i kolorowo” w części praktycznej uczniowie przygotowali sałatki, jako propozycje drugiego śniadania.

• Wyjazd do Medyni Głogowskiej

• Wyjazd uczniów kl. I  - VIII w dniu 31 marca 2022 r. do Ośrodka Garncarskiego w Medyni Głogowskiej.

Program:

- zajęcia w ramach edukacji regionalnej: poznanie regionu, jego kultury i tradycji, kontakt z rzemiosłem i jego twórcami;

- zwiedzanie ekspozycji;

- warsztaty garncarskie - wykonanie glinianych rzeźb i naczyń na kole garncarskim.

• Pierwszy dzień wiosny

• Aby uczcić nadejście wiosny uczniowie naszej szkoły przebrali sie zgodnie z wylosowanymi kategoriami. Oprócz tego zastąpili plecaki wszelkiego rodzaju torbami, koszykami, walizkami i innymi przedmiotami, w których dało się przynieść/przywieźć/przyciągnąć do szkoły podręczniki. Najbardziej pomysłowe przebrania zostały nagrodzone.

• Dzień Bezpiecznego Internetu

• W marcu wszystkie klasy szkoły podstawowej włączyły się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. Jest to coroczne wydarzenie organizowane z inicjatywy Komisji Europejskiej na całym świecie. Ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Uczniowie, pod okiem wychowawców, uczestniczyli w kampaniach edukacyjno-informacyjnych.

Organizator: Agnieszka Dyrda

• Włączamy się w akcję niesienia pomocy Ukrainie

• Szkolne Koło Caritas zaprasza do włączenia się w akcję niesienia pomocy na rzecz uchodźców z Ukrainy. Odpowiadając na wezwanie Caritas Archidiecezji Przemyskiej zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe i materialne.

Zbiórka trwa do 4 marca 2022 r. i dotyczy następujących produktów:

- ręczniki, środki medyczne i higieniczne, odzież (najlepiej nowa);

- artykuły dla dzieci i niemowląt: mleko w proszku, chusteczki nawilżane, pampersy, środki pielęgnacyjne, ubrania, słodycze wysokokaloryczne;

- artykuły spożywcze z długim terminem przydatności.

Pielęgnujmy wrażliwość na potrzeby

• Klasowe zabawy choinkowe

• 26 stycznia w klasach zostały zorganizowane zabawy choinkowe. Uczniowie bawili się w swoich klasach pod opieką wychowawców. Każda klasa ustaliła sobie czy będzie się w tym czasie zajmować. Były tańce, różnego typu rozrywki, oglądanie filmów. Rodzice zadbali by ich pociechy nie były głodne zamawiając dla nich pizzę oraz napoje owocowe.

• SZKOLNA AKCJA DOKARMIAMY PTAKI

•     Zima to trudny czas dla ptaków, zwłaszcza w okresie, kiedy ziemię pokrywa duża warstwa śniegu, co powoduje problemy ze znalezieniem przez nich pożywienia. W związku z obecnymi trudnymi warunkami pogodowymi, zwracam się z prośbą o włączenie się w akcję ich dokarmiania.

Z pewnością wiele osób ma w ogrodach karmniki, zaś ci, którzy ich nie mają, mogą je wykonać lub dokarmiać ptaki poprzez wykładanie pożywienia w miejscu zabezpieczonym przed zasypaniem śniegiem. Najlepsze będą ziarna, płatki zbożowe i  słonina .

Zachęcam do podzielenia się z nami zdjęciami z ptasiej uczty. Wszystkim nam będzie miło oglądać naszych skrzydlatych przyjaciół.

Każdy uczestnik zostanie nagrodzony punktami z zachowania.

Zdjęcia proszę  przesłać na Teamsa lub Messengera.

Organizatorzy:  A. Skrobacz i A. Wojnar

• Od 27 stycznia nauka zdalna w kl. V-VIII

• Nauka zdalna wraca do szkół. Od czwartku, 27 stycznia, w trybie zdalnym będą się uczyli uczniowie klas V do VIII szkół podstawowych oraz wszystkich klas szkół średnich
              • Przedszkola, zerówki, a także klasy I-IV w szkołach podstawowych będą kontynuować naukę stacjonarną