• Szkolna akcja "Dokarmiamy ptaki"

•  Zima to trudny czas dla ptaków, zwłaszcza w okresie, kiedy ziemię pokrywa duża warstwa śniegu, co powoduje problemy ze znalezieniem przez nich pożywienia. W związku z obecnymi trudnymi warunkami pogodowymi, zwracam się z prośbą o włączenie się w akcję ich dokarmiania. Z pewnością wiele osób ma w ogrodach karmniki, zaś ci, którzy ich nie mają, mogą je wykonać lub dokarmiać ptaki poprzez wykładanie pożywienia w miejscu zabezpieczonym przed zasypaniem śniegiem. Najlepsze będą ziarna, płatki zbożowe i słonina.  Karmienie ptaków pieczywem nie jest dobrą praktyką, gdyż ich przewód pokarmowy nie jest dostosowany do takiego jedzenia. Dokarmianie ptaków pieczywem, zepsutym jedzeniem oraz produktami słonymi może im bardzo zaszkodzić. Zachęcam do podzielenia się z nami zdjęciami z ptasiej uczty. Wszystkim nam będzie miło oglądać naszych skrzydlatych przyjaciół. Każdy uczestnik zostanie nagrodzony punktami z zachowania. Zdjęcia proszę  przesłać na Messengera. Organizatorzy:  A. Dyrda i A. Wojnar.